Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Seat/Cupra


Recommended Posts

Тъкмо днес мернах едно такова чудо. На пръв поглед беше доста сполучливо на вид. А задните доскове бяха нарязани по доста интересен начин, но бях в движение и не успях да го разгледам особено.

20210326_115348.jpg

20210326_114812.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Ей тва са мишини

Един приател има и той Сеат, ама Ибиза - 1.9 ли е, 2.0 ли е, ще ви излъжа, ма като знам ква оса е, представям си тез кви зверове са

Пара да има човек, не мож си избра кво да си купи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте, предстои подмяна на кола и възможностите за оперативен лизинг са следните:
Skoda Octavia IV Business 1.5 TSI 150hp 7DSG 
Skoda Karoq FL Selection 1.5 TSI 150hp7DSG
SEAT LEON ST MY22 Style 1.5 eTSI 150 к.с 7DSG mHEV
SEAT LEON ST MY22 FR 2.0 TSI 190 к.с 7DSG
SEAT ATECA PA MY22 FR 1.5 TSI 150 к.с 7DSG

Чуденката е реално кое прави Сеат по-"нисък" клас? Завършващия елемент в дизайн, материали? Цените са приблизително близки за лизинга по оферта. Като екстри и двигател Leon-а с 2.0 двигателя най-заслужава внимание. Мен лично ме интересува за 4 членно семейство коя би била коректния избор.
До сега бях на Кашкай J11 и я смених с O3 FL и съм по-доволен определено. Логично би било О4 Бизнес, но на същата цена получаваме и Леон Комби спрямо О4 седан с малко по-малко екстри и по-малък двигател.

Та наблюдения над Сеат (за тези модели все пак) има ли някой? С удоволствие бих ги прочел и дискутирал. 
 

ПП: или по скоро за общите е питането :)

Редактирано от stoyanow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това "Сеат"? Кога се пръкна тази фирма? От кога испанците почнаха да разбират от автомобилостроене?

Да си се занимават там с фиести, сиести и борба с бикове.

 

  Здравейте @stoyanow,

Знам, че мнението ми е абсолютно безполезно по зададения въпрос, но да си кажа защо аз няма да си купя Сеат. Даже по-радикално - не бих му обърнал внимание. :)

 

Преди 14 часа, stoyanow написа:

Чуденката е реално кое прави Сеат по-"нисък" клас

 

Шкода, като цяло си е по-класния и престижен автомобил, откъдето и да го погледнеш. И външен вид и интериор. Личи си, че е грамотно и с мисъл направено. Чехите знаят как се правят автомобили, нищо че са към ВАГ. Това си личи от доста по-ранни години, когато Фолксваген още не са съществували. Моят съвет е да си вземете Шкода.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението. Моето усещане е същото и все пак нещо в мен иска да дам шанс. Само че този шанс е за 4 години оперативен лизинг :)

Ако оооще малко се напънат от Шкода за добра цена за Vision и комби ??? Чак аз не си повярвах, че го пиша. 
Все пак не мисля, че

чак толкова пък да не става. На една платформа са. Би следвало да са близки. За изпълнението вътре - утре ще я видя на живо и отфеля повече внимание за да направя съпоставка между О3 и Леон. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, stoyanow написа:

Все пак не мисля, че чак толкова пък да не става. На една платформа са. Би следвало да са близки.....

 

Имам усещането, че нещата вървят към Сеат. Разбира се, че ще си вземете това, което ви хареса и най-вече устройва, като функции и цена. Трябва да се подхожда прагматично. А не да се робува на марки! Все пак си е нова кола.

Моето мнение е субективно. На фанатик. Но, Шкодата си е Шкода. Автомобил отвсякъде. Дори само като й погледнеш емблемата. :)

п.п. напр. Супърб и Пасат са на една платформа, но везните клонят към Супърб. Най-малко, като пространство в купето.

 

Успех и да направите най-добрия за вас избор.?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах Кашкак от ден 0 и на година и 3 месеца го замених с на колега на 3 година - О3 FL! Има нещо в Шкода, което че "докосва" и не мога да си изкривя душата.

Дори бих предпочел Супърб пред Пасат и дупго време набивах кнчето на познат, че се е минал (разбира се, че не е... Пасат е далеч от лош автомобил). Мечтата ми е Супърб, 4х4, L&K с всичко възможно като екстри, задължително комби, че мога и кутия да сложа отгоре! Обичам пространствата. Но тик коментираме друго. Конретен бюджет, екстри за него и служебна кола, която след 4 години живот и здраве (добавяме 1 година доставка ?) ще бъде сменена. 
Харесва ми да давам шанс на някои неща, но често се разочаровам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, stoyanow написа:

.....Мечтата ми е Супърб, 4х4, L&K с всичко възможно като екстри, задължително комби, че мога и кутия да сложа отгоре! Обичам пространствата. Но тук коментираме друго. Конкретен бюджет, екстри за него и служебна кола, която след 4 години живот и здраве (добавяме 1 година доставка ?) ще бъде сменена. 

 

Да, разбирам. Само да уточня нещо. Понеже споменахте за платформите, Супърб го дадох като пример, че използването на една и съща платформа не означава, че и автомобилите от различните марки са еднакви. Това се отнася най-вече за силовите агрегати, трансмисия, окачване. Т.е. по-основните неща.

 

Преди 4 часа, stoyanow написа:

На една платформа са. Би следвало да са близки.

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам впечатления от Леон 2021. Не съм го карал, но разгледах интериора по-обстойно и мога да кажа, че не съм се качвал в модерна кола с толкова огромно количество най-долнопробна пластмаса. Лошото е, и че  изглежда ужасно. А дори не беше ниско ниво на оборудване. Всички ползват евтини пластмаси, но някак успяват да го прикрият, или поне на пръв поглед не си личи. В Сеата не са се постарали въобще. Та в заключение, явно от там идва разликата в цената.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дне скарах FR и не мога да споделя подобно мнение от осно палстмасите като заявявам, че не съм пипал всичко навсякъде. Наблегнах на карането. Хареса ми. Ще го мислим още малко. Чакам оферта и за по-високо оборудване на Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колега пишеш че харесваш пространства в колата и определено ако е така избора е определен на Октавия.Според мен няма по просторна кола от горните модели. От изброените извън Октавията бих погледнал SEAT LEON ST MY22 FR 2.0 TSI 190 к.с 7DSG заради мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.03.2021 г. at 22:47, SKODA 105 RS написа:

Тъкмо днес мернах едно такова чудо. На пръв поглед беше доста сполучливо на вид. А задните доскове бяха нарязани по доста интересен начин, но бях в движение и не успях да го разгледам особено.

 

Симпатичен и аз мернах един черен но като видях ценовата листа.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
На 19.03.2022 г. at 21:11, Speedster написа:

SEAT LEON ST MY22 FR 2.0 TSI 190 к.с 7DSG

Малко обратна връзка. Това взехме. Сравнявам с O3 FL liftback 1.5 TSI DSG:

По-тясно и по-малък багажник в Леон

По-тихо в Леон

Доста по-динамичен двигател в Леон и повечко харчи - с 1,5л/100км

По-стабилна, но малко повече подрусва в Leon

Повече спира Леон-а

Кутията в маслена баня ми е доста по-приятна

 

Не е лоша кола в никакъв случай. И все пак бох предпочел O3. На O4 само тест драйв съм правил и не бих правил директно сравнение с Leon. Предпочитам си обаче Skoda. ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.