Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Капарирах Skoda Superb 3.6i V6 DSG 4x4 L&K


skertin

Recommended Posts

преди 19 минути, joro-120L написа:

Но, целия волан трябва да е в един цвят. И целта е точно да е в цвета на таблото, в цвета на кожения салон.  Не знам защо ринга е по-светъл.

Най-вероятно волана е претапициран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 142
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • skertin

    60

  • joro-120L

    22

  • Stucata

    14

  • Боре

    11

преди 1 минута, Mishelle написа:

Най-вероятно волана е претапициран.

 

Възможно е. Т.е. подозирам.  Изглежда и по-дебел. А колата е на малко километри. По памет - сто и дватрийсе хил. Какъв зор е видял?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 160К е колата, продължавам да вярвам, че е на толкова, понеже е била с удължена гаранция, която е изтекла преди 2г. Воланът изглежда доста добре, няма захабявания никакви, освен разни драскотини, които си личи, че не са от износване, а по-скоро от единични наранявания. Мисълта ми е, че е напълно възможно да е претапициран, защо, нямам идея....няма и да го мисля. :) Дори да се окаже, че не е оригинално така, на мен си ми харесва, така че се надявам да си я карам дълго и щастливо и да имам възможност да я поддържам както си й се полага :)

 

Не съм мислел, че ще се радвам така на Шкода :), признавам си, че и аз бях от хората, които ги подценяваха. Ама сега почти всяка вечер слизам да я видя, ей така, безпричинно и всяка сутрин като се събудя поглеждам през прозореца, да видя там ли е ??

 

П.с. В сервизната история на 2 пъти (веднъж на 60К и втори път на 117К) е сменяно масло на ПК. Аз го разбирам като масло на предавателна кутия, но все пак ако може и вие да потвърдите. Ако правилно съм разбрал, следващата смяна трябва да се случи на около 177К.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, skertin написа:

На 160К е колата, продължавам да вярвам, че е на толкова, понеже е била с удължена гаранция, която е изтекла преди 2г. Воланът изглежда доста добре, няма захабявания никакви, освен разни драскотини, които си личи, че не са от износване, а по-скоро от единични наранявания. Мисълта ми е, че е напълно възможно да е претапициран, защо, нямам идея....няма и да го мисля. :) Дори да се окаже, че не е оригинално така, на мен си ми харесва, така че се надявам да си я карам дълго и щастливо и да имам възможност да я поддържам както си й се полага :)

 

Не съм мислел, че ще се радвам така на Шкода :), признавам си, че и аз бях от хората, които ги подценяваха. Ама сега почти всяка вечер слизам да я видя, ей така, безпричинно и всяка сутрин като се събудя поглеждам през прозореца, да видя там ли е ??

 

П.с. В сервизната история на 2 пъти (веднъж на 60К и втори път на 117К) е сменяно масло на ПК. Аз го разбирам като масло на предавателна кутия, но все пак ако може и вие да потвърдите. Ако правилно съм разбрал, следващата смяна трябва да се случи на около 177К.

 

Благодаря!


Всичко е възможно...

Относно маслото - вероятно е точно както си го разтълкувал.

Маслото на DSG кутията, се сменя на 60 000 км, а на Haldex-а се сменя на 40 000 км.

И двете манипулации, е желателно да НЕ се извършват в сервиз на ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това на ск. кутия имам време все още, но сега предстои смяна на маслата на халдекса, раздатка и диференциал.

По принцип мислех в ЕТ да ходя. @Боре дай малко повече инфо защо да не е там, горчив опит ли си имал с тях или имаш нещо друго предвид?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.05.2017 г. at 21:11, Боре написа:

Само да вметна, че ремонтния кит /тяло и филтър/ за Халдекс 4, в България не се предлага - поне, не и оригинални, с изключение на Волво /МотоПфое/, но пък техния е различен.

Според ЕураТек и Порше, изобщо не се сменят, респективно не ги предлагат.

Обаче, на сайта на Халдекс /немския/, се предлага - 65 евро, без доставката.

В eBay също се предлага, моят дойде днес, утре ще си го взема.

С ускорена /бърза/ доставка, излиза около 150-160 лева.

Мисля, първо да отида и да го монтирам в главата на някой разбирач от официалните представители/вносители на ВАГ автомобили в България, после да го извадя с козикрак, да превържа главата на говедото с инструкциите и указанията от сайта на Халдекс, и чак тогава да го монтирам, за да мога да влезна със Съби през витрината, във въпросното представителство...

Може би защото, колегата Боре, е имал горчив опит. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, аз се ориентирах към тях, първо защото ще се впише в историята и второ, защото ми дадоха добра цена, дори по-ниска от сервиза, в който поддържах Пасата. Пример, цената за свещите в ЕТ е с 100 лв надолу отколкото в алтернативния сервиз, говоря за оригинални. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен, Еуратек само сменят маслото, без да почистват цедката. А т'ва е хубаво да се прави и има причина да се случва! Освен т'ва, не сменят и филтъра, защото не е описано в дебелите им книги. Ама се сменя. За халдекса и ДСГ става дума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така да, в сервиза, в който обслужвах Пасата също ми казаха, че цедката се чисти понеже може заради нея да замине помпата ха халдекса, а в Шкода не го правят. Имам още малко време да помисля и да реша къде да я закарам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали при Чепино, дали в Трансексперт, дали е Д-брос (търсиш Цецо) - определено няма да сбъркаш ако избереш някой от тях! Ще се отнесат към колата добре и с нужните знания и умения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, zloQQ написа:

Дали при Чепино, дали в Трансексперт, дали е Д-брос (търсиш Цецо) - определено няма да сбъркаш ако избереш някой от тях! Ще се отнесат към колата добре и с нужните знания и умения!

 

Трансексперт и Д-брос ги знам, ама Чепино? Може ли някакви контакти. Д-брос отпада, поне на този етап защото ми е изключително неудобен като локация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепино... @Pepino имах предвид - от тук/форума. Има тема за него в "Бял списък със сервизи".

Тоя телефон ме поправя, деееб@ и мръсника!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, skertin написа:

На 160К е колата, продължавам да вярвам, че е на толкова, понеже е била с удължена гаранция, която е изтекла преди 2г. Воланът изглежда доста добре, няма захабявания никакви, освен разни драскотини, които си личи, че не са от износване, а по-скоро от единични наранявания. Мисълта ми е, че е напълно възможно да е претапициран, защо, нямам идея....няма и да го мисля. :) Дори да се окаже, че не е оригинално така, на мен си ми харесва, така че се надявам да си я карам дълго и щастливо и да имам възможност да я поддържам както й се полага.

 

И аз ти го пожелавам. Коментарите ми могат да се тълкуват и като търсене на кусури, но това съвсем не е така.

Писането не е, като живия разговор. И да се видим някой ден, същите неща бихме ги коментирали.

Отбелязвам неща, които забелязвам. Нищо повече. За волана - салона е перфектен! Като нов! Поне така се вижда от снимките. Забелязах го и от снимките в обявата. Този факт ме навежда на мисълта, че колата е пазена. Затова се чудя каква е тази нова кожа на волана. Може предишния собственик да е искал да го запази. По интелигентен начин. Не да му слага калъфи. Представи си, че под тази тапицерия лъщи един чисто нов волан? Колата е на малко километри, за да се захаби волана.

 

Преди 19 часа, skertin написа:

Не съм мислел, че ще се радвам така на Шкода :), признавам си, че и аз бях от хората, които ги подценяваха. Ама сега почти всяка вечер слизам да я видя, ей така, безпричинно и всяка сутрин като се събудя поглеждам през прозореца, да видя там ли е ?

 

  Желая ти само радостни моменти с колата и безаварийно пътуване. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Жоре, в никакъв случай не го приемам като намиране на някакви кусури, напротив, радвам се, че давате обективно мнение и отбелязвате какво сте забелязали. Точно това очаквах като пусках темата :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка господата от ЧЕЗ се оказаха много любезни и днес провериха какво се е случило с втория ключ. Наистина се оказва, че колата е била на генералния директор на ЧЕЗ, който си е занесал ключа с него в Чехия, тоест ще пия една студена вода :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте младежи, 

 

Малко ъпдейт по темичката. Днеска смених маслата на диференциал, раздатка, халдекс + почистване на цедката. Също свещи и старт стоп бутон, като реших всичко да се извърши с оригинални части. 

 

Предстои смяна на пистов ремък, евентуално ролки (ако се налага), букси на бобините, че са се изпекли и предни дискове и накладки, защото както и подозирах се оказаха криви. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде реши да направиш обслужването? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами след като поисках оферти от най-долюбваните/хвалените във ВАГ средите сервизи включително и ЕТ, се спрях на Флийт Сервиз и не съжалявам. Доволен съм от професионализма и отношението и ако всичко е наред, мисля и занапред да ползвам техните услуги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, skertin написа:

Предстои смяна на пистов ремък, евентуално ролки (ако се налага),

В същност ролките са задължителни. Ако нещо дава проблеми - това са те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Izoliniда имаш право, най-вероятно ще бъдат сменени :) С този ремонт, колата вече би трябвало да бъде на 100% технически изрядна, дори според предписанията на производителя. След това, мога лека полека да почна да мисля и за някои подобрения и глезотийки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Христос Воскресе колеги! Живи и здрави да сте, желая ви много щастие, късмет, топлина и разбирателство! 

 

В предния пост забравих да спомена, че във въпросния сервиз, в който обслужих колата, всички дейности се вписват в дигиталната история, тоест може да се разчита, че въпреки, че не е ЕТ, пак ще има официална история какво и къде е правено :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
  • 4 месеци по-късно...

До @Lup40 - Много слабо се е подготвил Филип за този епизод..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супърба от темата при Бричката. Тамън се бях наточил да качвам видеото, но някой ме е преварил. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.