Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бутон отваряне багажник


Dare

Recommended Posts

Здравейте, багажникът на колата понякога ми се отваря, понякога не се отваря и искам да си купя ново копче от моргите, защото ново е около 80лв и ми се вижда прекалено. Въпросът ми е следният - съвместими ли са бутоните за отваряне на багажник при комби/ седан. Става въпрос за о2 преди фейслифт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забележи кога не се отваря, проблема може да не е в бутона за отваряне. 

Като тръгнеш се заключва и докато не отвориш някоя врата не се отключва.

При мен микроключето на шофьорската врата не работеше, не отчита отворена врата и следователно багажника оставаше заключен, отключвах го от бутона до ръчната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да помогна по конкретния въпрос, но ми стана интересно, за кое копче става дума. Някъде в салона има бутон за отваряне на багажника ли? Питам, защото не съм виждал такава благинка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерил ли си го, дали сработва самия бутон при всяко натискане? При мен след дълго проследяване и смяна на микроключето, което всъщност работеше се оказа, че проблема идва от комфорт модула. Смених му едно реле и си реших проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, zloQQ написа:

 за кое копче става дума

За това, което натискаш отвън на 5-та врата, това че се пита за разлика при комби/седан подсказва че не е в салона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, deas написа:

За това, което натискаш отвън на 5-та врата, това че се пита за разлика при комби/седан подсказва че не е в салона

Ясно! Аз мислех, че е брава. За "копче" ми дойде на ум т'ва на ключа само...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, deas написа:

Забележи кога не се отваря, проблема може да не е в бутона за отваряне. 

Като тръгнеш се заключва и докато не отвориш някоя врата не се отключва.

 

Ами, при мен от време на време работи бутонът и изведнъж спря, за това започнах да го отварям с бутнона от клчюча. Така не съм имал проблем, но е малко дразнещо.

 

Преди 12 часа, ghost_rider написа:

Мерил ли си го, дали сработва самия бутон при всяко натискане? При мен след дълго проследяване и смяна на микроключето, което всъщност работеше се оказа, че проблема идва от комфорт модула. Смених му едно реле и си реших проблема.

Аз не съм грамотен в тази област, но помолих едно момче да го види с мултицет. Мултицетът пиукаше( не знам какво значи това, отново и се извинявам за неграмотността) и той ми каза, че е от бутона, но като го вързахме багажникът започна да се отваря нормално от самото бутонче на него. Някой има ли представа с диагностика дали ще се покаже какъв е точно проблема, за да не сменям произволно части на база предположения.

Редактирано от Dare
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери някой с кабел за диагностика и вижте дали излиза нещо.

 

Като видиш, че не се отваря пробвай с бутона до ръчната дали като го натиснеш и бутона на багажника ще сработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, deas написа:

Намери някой с кабел за диагностика и вижте дали излиза нещо.

 

Като видиш, че не се отваря пробвай с бутона до ръчната дали като го натиснеш и бутона на багажника ще сработи.

Не, нищо не излиза. За този бутон ли става въпрос?

image.png.b9610c21e66ddf970b2f4df414bb7eb9.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Dare написа:

За този бутон ли става въпрос?

Да, ако се отвори след натискане на този бутон, то според мен проблема не е в бутона на багажника

Редактирано от deas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, deas написа:

Като видиш, че не се отваря пробвай с бутона до ръчната дали като го натиснеш и бутона на багажника ще сработи.

Явно имаш предвид дали нещо не лъже бравата на багажника, че колата е заключена централно и за това да сработва само от бутона на дистанционното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Izolini написа:

Явно имаш предвид дали нещо не лъже бравата на багажника, че колата е заключена централно и за това да сработва само от бутона на дистанционното?

Искам само да добавя, че към момента, след като свалих и после свързах копчето, багажникът се отваря нормално в 95% от случайте. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Dare написа:

Искам само да добавя, че към момента, след като свалих и после свързах копчето, багажникът се отваря нормално в 95% от случайте. 

Значи е нещо по връзките между бравата и бутона, но може и самия бутон да се шашка. Аз имам свален работещ бутон (само да се сетя къде съм го сложил), ако искаш пиши на лично да ти го дам да пробваш с него няколко дни как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Izolini написа:

Явно имаш предвид дали нещо не лъже бравата на багажника

Да, тогава няма да има ефект от смяна на бутона на багажника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tъй като прекалено се разводни темата, бих искал да я насоча към питането ми. Ето на този сайт се споменава само за О2 комби. (Съвместимост леки автомобили). Няма идея защо са го кръстили дръжка.

 

 

image.thumb.png.de7d82fe569f30611cab0fe2e915b2a3.png

Редактирано от Dare
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.