Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Автоматичната Скоростна Кутия - ритане и авариен режим


Jacky Adamov

Recommended Posts

Човек дори добре да живее... все някога ремонтира АСК

 

Колеги, 

 

с моята любовница (Superb mk1, 2.8, V6, 2005г., 193кс, автомат, кожа, глезотии и прочие) имаме официална връзка от 2г. и всичко беше страхотно до миналата седмица. 

 

Няма да припомням, че ми рязаха гуми, заливаха ме с боя, скачаха ми върху покрива и като черешка на тортата мравуняк се беше настанил в колата, за да не ви занимавам с глупости :D но това бяха единствените драми, които имах с нея.

 

Днес проблемът обаче е по-сериозен и аз съм тъжен. 

 

На прибиране за Разлог колата изгуби обороти (без да губи скорост), ритна жестоко и влезе в авариен режим. 

 

След направена диагностика и грешка Gear 4 Incorrect ratio се оказа, че проблемът най-вероятно е в клапанен блок (колата е обслужена напълно преди по-малко от година).

 

На едно място, за смяна на блока с нов и оригинален + консуматив ми казаха, че цената ще надвиши 4000лв, което за мен е сериозна сума. 

 

Моля ви дайте съвет какво да правя, къде да я закарам, кого да питам, на кой да се помоля, кого да почерпя за да може ремонта да е по-малко болезнен. 

 

Не ми се разделя с колата, защото това е феноменален автомобил, който има и сантиментална стойност за мен. 

 

Предварително благодаря за всички размисли, страсти и съвети. 

 

Поздарви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Jacky Adamov - Чувал съм добри мнения за този специализиран авто-сервиз за автоматични скорости: Натисни Точно Тук. На това място отидох с малко (имаше симптоми, но се движеше) Проблемно Служебно "Audi Q 5" и готови Пари за Ремонт, който се оценяваше на около 5000 Лева. Човека ми каза, че дали сега (Проблемите започнаха на около 70.000 Километра, като Автомобила е купен нов от "Porsche Sofia Zapad" от Шефа Ми), ще я оправи или когато съвсем се счупи, Цената ще е еднаква и ме прати да си ходя. Аз Шофирах Автомобила по около 100 Километра дневно в Град София още 2 Години и почти не се влошаваше. После напуснах тази Работа, като Автомобила беше на около 120.000 Километра, но мисля, че още се движи без ремонта. Отделно, Мишо също е много добър: Натисни Точно Тук. Звънкай по телефона и на двете места и обясни каквото знаеш/усещаш..

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънни и тук https://www.divals.bg/  .... хората са с над 30 години опит в ремонта на АСК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania звънях на Коко. Пича ме обвини, че съм убил скоростната кутията :D Може да е най-добрият в света, но след това отношение повече не искам и да чуя за него...

@nelasms за съжаление Дивалс ми отказаха. Единственото място, което се отнесоха супер (след Евгени от Трансексперт. Кудос за този човек!!!) и с разбиране бяха от Джемини 4. В четвъртък ще звъня да запазвам час. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Jacky Adamov - Нещо не разбрах.. Как е разбрал, че ТИ си я счупил? Питал ТЕ е, да му обясниш, как си я експлоатирал и след това, на база чутото, ТИ е казал така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Jacky Adamov написа:

@tuningmania звънях на Коко. Пича ме обвини, че съм убил скоростната кутията :D Може да е най-добрият в света, но след това отношение повече не искам и да чуя за него...

@nelasms за съжаление Дивалс ми отказаха. Единственото място, което се отнесоха супер (след Евгени от Трансексперт. Кудос за този човек!!!) и с разбиране бяха от Джемини 4. В четвъртък ще звъня да запазвам час. 

Мислех да препорйъчам Джемини, но единствения ми допир с тях е покрай една E-класа 2006г, която им карах през далечната 2012г, за нещо дребно, но честно казано вече не помня какво беше. Знам само, че в интернет има добри отзиви за тях по отношение на автоматичните скоростни кутии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ghost_rider: те бяха единствените, които казаха, че може и да я ремонтират ако е за ремонтиране. Надеждата ми е наистина в тях. 

 

@tuningmania: Да, точно така. Чудесно си разбрал :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джемини казаха: Барабан и съединител... правят я в момента. Да видим тотала какъв ще е и най-вече дали ще има гаранция :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, скоростната ми кутия е готова. Ще отворя тема в Белият списък, за да споделя впечатленията си от сервиза, отношението и резултата от ремонта. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.