Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тапицерия на тавана


Recommended Posts

Здравейте, наскоро се сдобих с Шкода Рапид и на тавана имам разни петънца от (вероятно) мръсни пръсти, които на сивата тапицерия се виждат доста. Взех си едни специални мокри кърпи за тапицерия от Кауфланд, но не мисля, че вършат добра работа. Някой има ли идея за нещо, което може да изчисти подобни петна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро виж в някое от местата, където предлагат т.нар. детайлинг. Имат всякакви препарати и със сигурност могат да помогнат. Да не стане да пробваш с нещо и да се влоши положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, zloQQ написа:

По-скоро виж в някое от местата, където предлагат т.нар. детайлинг. Имат всякакви препарати и със сигурност могат да помогнат. Да не стане да пробваш с нещо и да се влоши положението.

Благодаря, ще потърся такива фирми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тавана специално е добре да се почиства с препарати без вода .. за момента съм тествал само препарата на Сонакс и върши добра работа за седалки (таван не съм чистил) . По спомен съм го вземал от Мр.Бриколаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не препоръчвам мокрене, особено на 10+ годишен таван на кола, която не е виждала сянка, че следващата тема ще е търся тапицер за ремонт на увиснал таван... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам ти три варианта:

1. Пробваш сам, с микрофибърна кърпа и специализиран препарат за текстилна тапицерия. Аз ползвам този - https://www.google.com/search?q=motip+car+care&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiF6ufXgZnxAhWCMewKHYMRCCQQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=969#imgrc=d0q5ZjfifA-EwM

С предварително изпрана и суха микрофибърна кърпа - Мокриш на кърпата препарат, търкаш. Меко казано трудоемко е за цял таван. Но е безопасен вариант. Има още по-специален на Мотип - textile cleaner. Не съм го пробвал обаче.

2. Проверяваш при детайлъри. Ползвам съм услугите на Братя Кушеви. Момчетата са на световно ниво. Не очаквай да струва 20-30 лв. обаче.

3. Можеш да се разходиш до Auto Steam Clean - https://autosteamclean.com/

Ползвали сме ги доста хора от тук. Работят качествено, бързо и на справедливи цени. На място ще ти кажат дали биха поели ангажимент да изчистят таван или не. Разбира се, по-скоро играят на сигурно.

 

Аз бих започнал по ред на стъпките 3, 1 , 2 ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. Нямам нужда за целия таван. Става въпрос за няколко петна главно отпред над шофьорското място и съседното. Sauber благодаря за идеите. Детайлингът наистина излиза доста скъпо и не съм сигурен, че ми се дават толкова пари само за няколко петна. Говорих с Auto Steam Clean и утре ще отида да ми кажат дали ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Passi написа:

След намесатата ти ако премахне тъмните петна ще имаш светли.Таван или цял или не го пипай.

 

+1. Няма как да се изпере/измие/почисти частично. Или целият или не го пипай. Или ще гледаш петна от мръсотия или ще гледаш петна, в които е по-чист от останалата част.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Passi написа:

След намесатата ти ако премахне тъмните петна ще имаш светли.Таван или цял или не го пипай.

100% съгласен.

Ако ще го чистиш  целия, аз не бих се занимавал ръчно да го правя. Ще се изгърбиш, при това с неясен резултат. Цената в auto steam clean, както @sauber е написал, е повече от добра. Прал съм текстителн салон при тях, стана като нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички коментирали. Вчера бях в Auto Steam Clean. Човекът погледна тавана и се пробва да го почисти. До една степен успя да заличи част от петната, но според него тези петна не са от пръсти, а от дръжките на колело например. Качвам снимки с преди и сега. Не стана идеално, но е доста по-добре от преди.

201638751_341474627534781_5430359327799609066_n.jpg

201662827_549696706371559_3180828036613802926_n.jpg

202249435_1307789826283464_740766802024979841_n.jpg

200767402_1219288191844632_2404601493335758465_n.jpg

201221640_329418252133740_6689207788808450956_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са от дръжки на колело, ще е наранен самия таван, а няма да има само петна. Само като инфо го споменавам. Като човек, возил бая

колела в колата, хахаха.

 

1119758030_IMG_20210515_065716_12.thumb.jpg.ece89934b9da907be63d50c31e1e1de1.jpg

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, zloQQ написа:

Ако са от дръжки на колело, ще е наранен самия таван, а няма да има само петна. Само като инфо го споменавам. Като човек, возил бая колела в колата, хахаха1119758030_IMG_20210515_065716_12.thumb.jpg.ece89934b9da907be63d50c31e1e1de1.jpg

 

 

 

Той точно това спомена, когато видя, че не могат да се изчистят. Според него е наранено. Иначе снимката, която си качил е показателна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Ако са от дръжки на колело, ще е наранен самия таван, а няма да има само петна. Само като инфо го споменавам. Като човек, возил бая

колела в колата, хахаха.

 

1119758030_IMG_20210515_065716_12.thumb.jpg.ece89934b9da907be63d50c31e1e1de1.jpg

 

 

 

Абе Велко, де ти е акъла бре? :P

Що драскате рамките на колелата? То вярно, че са си за юркане и кеф, ама ми стана някак жално :)

Аз ако ти кажа какво правя с колелото и как го глезя, ще ми се смееш, сигурен съм.

 

Иначе по темата с тавана. Добре е, че си отишъл в auto steam clean. Мисля, че резултата е повече от добър и си е заслужавало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Mishelle написа:

Абе Велко, де ти е акъла бре? :P

Що драскате рамките на колелата? То вярно, че са си за юркане и кеф, ама ми стана някак жално :)

А, колелата бая бой отнасят все още :)

Мързеше ме да слагам багажника тоя път и трима пасажера с 3 колела съвсем комфортно си пътувахме. До 5 колела с всичкия страничен багаж сме карали. Ама отзад няма място за хора...

Сега тъкмо си гледам колата отвътре - има тук-там следи от кормилата, но са само прашни петна и ги забърсах. На черния таван си личи също...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.