Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съмнения за проблеми със съединител


Recommended Posts

Здравейте, колеги.

 

Колата е Skoda Rapid Spaceback, 2016, 1.6 TDI.

 

Имам я от 1 година и имам съмнения, че съединителят се е запътил към кофата, но ще се радвам да чуя още мнения.

При смяна на предавки и отпускане на съединителя, колата придърпва. Не винаги се случва, но в повечето случаи го прави, особено при ниските предавки (1, 2, 3).

Също така в последните 1-2 месеца забелязвам и затруднения при ускоряване, точно след смяна на предавка.

 

Да приготвям ли парите за нов съединител или има още живот в него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Macklemore написа:

Също така в последните 1-2 месеца забелязвам и затруднения при ускоряване, точно след смяна на предавка.

Ако при тази ситуация оборотите се покачват, без наличие на ускорение или се покачват непропорционално на ускорението, трябва да се подготвиш за смяна на съединителя. При това съвсем скоро, да не кажа веднага.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Реших, че ще сменям съединителя и след вече 2 оферти ми излезе друго колебание.

LUK или Valeo бихте препоръчали като марка, защото ми казаха, че и двете са качествени марки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих Valeo на шкода октавия 1 ,цял комплет с плътен махових,за 100 000 нямам никакви проблеми.Не карам много агресивно и не въртя гуми.От другата марка нямам впечатления.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смених съединител комплект, лагер-помпа,семеринг КВ, маховик(демпферен) на Valeo(по препоръка на приятел монтьор, каза да не взимам Luk) оригиналния беше Sachs на 187хкм, засега никакви проблеми. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

За съединител не знам дали е добра идея да се взема по-евтин вариант, все пак го правиш 1 път за - да кажем 5-10 години, зависи колко е читав. Може да е по-скъп вариант, но пък няма да го мислиш след това според мен, имах Форд Фокус и смених с оригинален съединител на Форд и карах още 6 години и сега съм я дал на баща ми да я продължи и няма никакви ядове

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.