Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лайсни на предните врати в долната част на прозореца Октавия 3.


stanimak

Recommended Posts

Здравейте, скоро забелязах, че гумената лайсна на шофьорската врата, която притиска прозореца се е наддигнала в задната част, а на пасажерската врата в средата се е извила като дъга навън. Автомобилът е Октавия 3, 2015 година, дизел, 150 кс. Въпросът ми е дали тези лайсни се закрепват с щипки или по някакъв друг начин. В ЕТ Дружба ми казаха, че били цели без щипки, но нещо не им вярвам, нямат налични и трябва да се прави поръчка. Та ако някой е свалял тези лайсни да каже как са захванати, че не ми се ще да счупя нещо като се опитвам да ги оправя.    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боядисвана е врата и са я вадили душмански и после е набита. 

Поръчай си нова. Ако е черна беше около 25 лв. в Еуратек. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, JORDITO написа:

Боядисвана е врата и са я вадили душмански и после е набита. 

Поръчай си нова. Ако е черна беше около 25 лв. в Еуратек. 

Лявата е боядисвана и затова наддига в единия край, но дясната се е извила в средата и стои като разлепена. В Еуратек са по 43 лв., което не е проблем, но доставката е няколко дни, а не съм от София. Предпочитам като купувам нещо да го видя предварително, а не да се окаже, че някой нещо не разбрал и са доставили други лайсни. Вече имам опит със стелката за багажника, уж гумена пък тя се оказа пластмасова, но това е друга тема.     

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами поръчваш , отиваш гледаш и ако не ти харесва не го взимаш. Какво като доставката е няколко дни ? Тия лайстни втора ръка не изкривени, няма да ги намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основният ми въпрос не е откъде и как да ги взема, а как се захващат за вратата и дали са от една част или са слепени от две или повече части понеже едната ми изглежда като разлепена по средата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е някаква иновация при този модел, обикновено тези лайстни са като "U" образен кант който се слага на ръба на ламарината. Самта лайстна е гумена с вградени в отливка метални пластинки и ако я дърпаш грубо и неравномерно се деформира и трудно си възстановява нормалната форма.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, като ми остане време ще пробвам да ги оправя, понеже нямат видими деформации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решено. Лайсните в долната си част са пластмасови и са извити на "г" по цялата дължина. На ламарината на вратата отвътре има заварени пластинки в които се закопчава лайсната. По-лесно се откопчават отвътрешната страна при свален прозорец. При поставяне първо се закопчават в двата края и след това по средата. Дясната при мен беше разкопчана в средата /не знам как/ само трябваше да я закопчая. Лявата като я откачих в средата и първо закопчах задния край всичко се опави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.