Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.6 TDI двигател на Октавия 2016г - мнение


niki8881

Recommended Posts

Привет, 

Ще се радвам да споделите опита и наблюденията си относно 

двигател 1.6 TDI за Шкода Октавия 2016г, 110кс, 120 000 км пробег . 

Имам следните въпроси - този двигател надежден ли е? Не е ли малко слаб за килограмите на Октавията? 

Аз лично не съм нервен шофьор, не давам газ на светофарите и не обичам рисковите изпреварвания на тирове :)

 

P.S - до колкото знам, двигателя има турбо, така че предполагам нормалното изпреварване няма да е проблем?

Поздрави ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надежден е. Ако не си състезател си е идеален. Моята е комби 1350 кг с 105 коня и вече 7 години си я карам. Въпрос на свикване е . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам, че вече масово  обявите са за този двигател. Двигателя е Евро 6. Икономичен и доста пъргав. Няма за сега съществени оплаквания. Има случаи на харчове на антифриз. Аз бях така. Губи антифриз без видими следи. Веднага майстори, които непознават двигателя казват - глава. И се почва едно безмислено разглобяване.А проблема е ъв водния кулер на турбото. Вярно, цената му не е малка, но се сменя бързо и без да се разглабя половин двигател. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте,

 

За да не отварям нова тема ще си позволя да пиша тук. От два месеца насам съм твърдо решен да си купя Октавия, но съм малко бос относно шкода харесал съм ето ТАЗИ или ще гледам за подобна в съшия ценови диапазон. Мисълта ми е за какво да внимавам при огледа? Съшо така всякакви други съвети биха били много от помощ.

Педварително ви благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Alesis написа:

Здравейте,

 

За да не отварям нова тема ще си позволя да пиша тук. От два месеца насам съм твърдо решен да си купя Октавия, но съм малко бос относно шкода харесал съм ето ТАЗИ или ще гледам за подобна в съшия ценови диапазон. Мисълта ми е за какво да внимавам при огледа? Съшо така всякакви други съвети биха били много от помощ.

Педварително ви благодаря!

Препоръчвам ти тази. На мой познат е и е в идеално състояние. 

https://m.mobile.bg/details/11637334849082395

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.