Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Доливане на моторно масло


Перо

Recommended Posts

Оплаквания на някой от собствениците на Октавия 2021 за липса на моторно масло след изминати 5-6 Хил.километра пробег? Попаднах на нещо стряскащи,че Шкода гори доста масло ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Перо написа:

Оплаквания на някой от собствениците на Октавия 2021 за липса на моторно масло след изминати 5-6 Хил.километра пробег? Попаднах на нещо стряскащи,че Шкода гори доста масло ?

2.0TDI, 150/190bhp - папкат си. На около 5к се оплаква доливам 400-500мл. Говорих с приемчиците в ЕТ - масово е така. А и няма как да не е, като на магистралата твърдо държи 112-114 градуса температура на маслото, а при по-големи наклони достига до 125+. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз на 10000 км доливам 700-800 мл, но го имам за нормално и в никакъв случай стряскащо и доста. С 2.0 TDI 150 hp съм.

За другите двигатели нямам преки наблюдения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, PRR написа:

2.0TDI, 150/190bhp - папкат си. На около 5к се оплаква доливам 400-500мл. Говорих с приемчиците в ЕТ - масово е така. А и няма как да не е, като на магистралата твърдо държи 112-114 градуса температура на маслото, а при по-големи наклони достига до 125+. 

Как 112-114 не е ли много това. Наблюденията ми са до 90 градуса на всички коли до сега който съм имал, а тук ясно ли е защо е такава темп. Имат ли обяснение в сервиза ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Перо написа:

Как 112-114 не е ли много това. Наблюденията ми са до 90 градуса на всички коли до сега който съм имал, а тук ясно ли е защо е такава темп. Имат ли обяснение в сервиза ?

Нали за температурата нанмаслото се говори тук, а не за антифриз ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, тия двигатели са така. Екологии, мекологии, други технологиии :( Доста порових из форумите и това се оказаха "нормалните" температури на магистрала. Или поне това, което показва на дисплея. През VCDS порта репортува други, но и там съм виждал 96-98 градуса при 34 навън, 150 на лимитера (142-143 реални) и бая баир. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам О3 с 2.0/150 к.с. дизелов двигател, на 47 000 км. масло сменям на 15 000 км (Кастрол 5/30 по спецификация) и досега не ми се е налагало да доливам (проверявам щеката от време на време).

Редактирано от joro_kem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.