Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Recommended Posts

Публикувано

Здравейте,

имам спомен, че в инструкцията за експлоатация на Шкода Румстер беше отбелязано за замяна на синтетичното масло с полусинтетика след 180 000км.

Сега в момента използвам КАСТРОЛ 5W40 С3 син Magnatec. Който има опит в това отношение моля да препоръча с какво да го заменя.

Публикувано

Ако не ти пипа маслото колата - няма логика да го сменяш! Поне аз не виждам никаква логика в безпричинна смяна на маслото. Освен т'ва, в зависимост от експлоатацията, износването може да е различно. Та ми звучи малко не на място, да е отбелязано в документацията смяна на вида масло.

Публикувано (Редактирано)

Аз не съм виждал кола, на която производителя да препоръчва смяна на типа масло след даден пробег. Може и да има, не знам. Аз лично на петнайсет годишния Супърб, който е на 280 000 км., продължавам да сипвам това, което е сипвано и при излизането от завода.

Редактирано от sauber
  • 4 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Не си е работа това. Ако го направиш след 5-6 х.км. е много вероятно да доливаш или и без това ще получиш други неудобства в сравнение с горното масло.

Редактирано от ogich

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.