Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кола автоматик, давайте съвети!


PIIIcoppermine

Recommended Posts

Както някой от вас знаят , ми откраднаха книжката и сега чакам толек да се накани на 24.11.2021 в 9ч , а дано. Междувременно се сетих че имам право да карам учебен абтомобил. На приятел, брат му е авто инструктор но учебната кола е автоматик, едно че не ги харесвам, едно че съм карал автомат 10метра, веднъж в живота. Кажете, посъветвайте ме , как се кара автоматик .... Като най - големия страх ми е да не му набия спирачка , като съединител и да го финиширам...

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подпираш левия крак, аз първия път го мушнах под седалката :D и си караш.

Аз като ходих да си взимам колата, бях я карал 2 пъти за теста и трябваше да си я взема от центъра, чудех се как точно ще стане тази работа но се оказа че няма никакъв проблем. Свиква се много бързо.

Успех

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На магистралата ако подмина 150, левият ми крак е на спирачката и спирам с него. При определен вид шофиране, което ми се налага периодично (практикуващите го му викат "на метър") също спирам с левия крак. Не е драматично, въпрос на свикване е, както всичко останало, което се ръководи от Церебелума в мозъка :)

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, sauber написа:

На магистралата ако подмина 150, левият ми крак е на спирачката и спирам с него. При определен вид шофиране, което ми се налага периодично (практикуващите го му викат "на метър") също спирам с левия крак. Не е драматично, въпрос на свикване е, както всичко останало, което се ръководи от Церебелума в мозъка :)

Аз през цялото време карам по този начин. Лошото е, че педалите не са удобно разположени за такава позиция на краката и когато карам по-дълго време започва да ме боли външната част на левия прасец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, не е мислено в тая посока. Виждал съм екстендъри за left foot braking в щатите. Ама дали са универсални, не знам. Пък и някви механизми да ми се петлеят около педалите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събуваш обувката и сядаш на левия крак. Толкова.

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за Сашо, точно такава поза мисля че е непосилна. И да му забиеш спирчка вместо съединител, не е толкова страшно, стига да няма някой без колан в колата или някой залепен на задната ти броня. Аз също съм го правил, но само веднъж и повече не съм се замислял, въпреки ежеднавната постоянна смяна на коли с ръчни или автоматични скорости. 

Ако можеш да си свиеш леко левия крак пред седалката, а само десния да е изпънат напред е достатъчно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен (лично) автомата е нещо колкото неудобно, толкова и опасно. Случва ми се рядко да карам такива коли и наистина ми е "странно"... Чувствам се неадекватно и напрегнато. За себе си не виждам някакво удобство или предимство пред механичната кутия. А и освен това имам ляв крак, който не може да прави нищо друго, освен да натиска съединител. 

Веднъж натиснах спирачката на полото с него и щеше да ми излезе въздуха ?

Може и да се свиква, но за да съм адекватен, трябва да карам автомат известно време в някакви леки условия... Просто ме напряга. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти имаш предимството да нямаш работа с целодневно движение в центъра на голям град. Тогава се усеща предимството на автоматика. Може би ще взема след време нещо градско за жената, но нека се помъчи още малко на ръчката ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи си от теб - аз цял живот съм карал ръчни скорости и не мисля да сменям скоро, но колеги, които са си купили по-нови коли почти всички са автоматик вече и казват, че са се родили с автоматика - не знам, не мога да преценя, но има си и плюсове и минуси, зависи и как е поддържана, защото автоматината скоростна кутия е доста по-скъпа и капризна за ремонт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си спомням, че първият път като се качих на автоматик му свикнах за под 1 минута, супер интуитивно е.

Не помня да съм набивал спирачки и даже не си държа ръката на лоста. Голям кеф е, имаш една ръка свободна да си прави разни неща.

Ако те притеснява все пак - вземаш едно въженце връзваш го за някое желязо под седалката и си връзваш левия крак. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах само защо ти е да караш учебна кола - ще изкарваш книжка на ново ли?
Иначе - карал съм и автоматик, макар не съм привърженик, и няма нищо страшно. Левият крак сгънат, за да си подпирам лявата ръка на него докато държа геврека, десният на педалите, а дясната ръка понеже няма какво друго да прави държеше кафе или цигара ?
Единственото по-особено е, че НЕ трябва да натискаш газта съвсем до долу....предпазна мярка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.