Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia 2 - калъфи за предните седалки.


m65

Recommended Posts

Здравейте, и благодаря за приема в SKODA клуб България.

 

Вече трети ден чета, и разбирам, че има други форуми, освен този на Рено, където хората са отзивчиви, и добронамерени. От членството ми в осем подобни форума, тези двата са на нивото което е необходимо.

От скоро съм собственик на Skoda Octavia 2 1,9 TDI - BLS.

На първо време бих искал да се осведомя, е ли възможно на предните седалки, да поставя предпазни калъфи, тъй като съм риболовец, и неминуемо ще ги освиня, рано или късно? ?

Разбрах, че някои модели имат еърбег в седалките, но не можах да разбера дали при мен е с такава екстра. От страни на колонката има надпис Еърбег, но дали и в седалките има, като как може да се разбере?

Благодаря Ви предварително за информацията! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл!

Страничните въздушни възглавници отпред са серийни при всички Октавии 2 (поне при FL). Калъфи на предните седалки може да се поставят, но трябва да са такива, които да не пречат на отварянето на възглавниците (не дай си Боже). Аз препоръчвам да са такива, които само се слагат отгоре, а не се нахлузват. В Aliexpress има голямо предлагане на модели, като дори тези, които се нахлузват (покривайки цялата седалка), са предвидени за въздушни възглавници. Цените, обаче, не ми се струват особено изгодни..., а като добавим и последните промени по вноса на стоки от трети страни (конкретно, Китай)... Разбира се, постелки може и всеки сам да си направи - плат, дунапрен и шевна машина!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, pbanchev написа:

Добре дошъл!

Страничните въздушни възглавници отпред са серийни при всички Октавии 2 (поне при FL). Калъфи на предните седалки може да се поставят, но трябва да са такива, които да не пречат на отварянето на възглавниците (не дай си Боже). Аз препоръчвам да са такива, които само се слагат отгоре, а не се нахлузват. В Aliexpress има голямо предлагане на модели, като дори тези, които се нахлузват (покривайки цялата седалка), са предвидени за въздушни възглавници. Цените, обаче, не ми се струват особено изгодни..., а като добавим и последните промени по вноса на стоки от трети страни (конкретно, Китай)... Разбира се, постелки може и всеки сам да си направи - плат, дунапрен и шевна машина!

 

Хубавото, обаче, на калъфите от Алиекспрес, е това, че може да се поръча и единична калъфка.

Иначе, относно новите (влезли от 1.07.2021г.) правила, относно вноса от трети страни: ами на този етап за мен е по-добрият вариант, от гледна точка на избягването на митническите разправии, за стоки до 300 лева. Имам, вече, 7-8 поръчки, и си ги вземам директно на гише в пощата.

Редактирано от m65
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да заръчвам от Китай единична калъфка за шофьорската седалка, и намерих добра оферта за единична калъфка за седалка от България.

Качеството е отлично.

В средата е дебела естествена кожа, а около нея кожата отново е дебела, но изкуствена. Отстрани и отзад, е сравнително дебела разтегляща се текстилна материя. Според продавача, е предвидено и сработването на въздушните възглавници.

Нямам наблюдение от други подобни калъфи за седалки, и поради тази причина не мога да преценя дали крайната цена от 60 лева е добра.

Имах избор от сива кожа с бели или сини конци, тъй като само в тези две разцветки комплектът от две предни и три задни калъфа, е бил заделен.

 

 

20210928_124111.jpg

20210928_124152.jpg

20210928_124235.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, m65 написа:

Тъкмо щях да заръчвам от Китай единична калъфка за шофьорската седалка, и намерих добра оферта за единична калъфка за седалка от България.

Качеството е отлично.

В средата е дебела естествена кожа, а около нея кожата отново е дебела, но изкуствена. Отстрани и отзад, е сравнително дебела разтегляща се текстилна материя. Според продавача, е предвидено и сработването на въздушните възглавници.

Нямам наблюдение от други подобни калъфи за седалки, и поради тази причина не мога да преценя дали крайната цена от 60 лева е добра.

Имах избор от сива кожа с бели или сини конци, тъй като само в тези две разцветки комплектът от две предни и три задни калъфа, е бил заделен.

 

 

20210928_124111.jpg

20210928_124152.jpg

20210928_124235.jpg

Колега, може ли някакви координати да постнеш, на фирмата, от която си ги взел!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Stormbringer написа:

Колега, може ли някакви координати да постнеш, на фирмата, от която си ги взел!

 

Ами не знам дали е позволено да се дават директни линкове, тъй като все още не съм нов, и моля да бъда извинен ако е проблем.

 

COBRA

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Mishelle написа:

Определено изглежда много добре.

 

Да, определено е добра.

Не знам материалите дали са български, но казаха, че тук, в България, се произвеждат. Аз винаги съм бил ЗА, да се купуват български стоки. Та в тоя ред на мисли, това още по-вече ме радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ги разгледах тези тапицерии и много ми харесаха, но:

1) Понеже вече съм преживял тежка катастрофа и сигурността ми е приоритет, искам да разбера как точно са предвидили отварянето на възглавниците - отстрани на обгалките има ли някакъв шев, който да се разруши или се разчита само на думата на продавача?

2) След като мястото за сядане е от дебела кожа, това няма ли да пречи на отоплението на седалките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по първият въпрос нямам какво да отбележа. Само се надявам никога да не се налага да разбера.

По вторият въпрос, също не мога да дам компетентно мнение, тъй като на моите седалки липсва такава екстра. Може би е добър вариант да се почерпи мнение от колеги, които имат опит с такива ситуации. Ако все пак се търси някакво презастраховане, от тая гледна точка, би било по-удачно да се поставят тънки текстилни калъфи. Обаче тяхното качество е на доста ниско ниво, въпреки, че са издържливи. На едно Клио бях поставил такива калъфки, и съобразно цената, издържаха доста време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.