Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Части за О2 vRS pre-face


Onewithforce

Recommended Posts

Здравейте,

 

След 10+ безаварийни години ми се случи и на мен, миг невнимание и нанизване в теглич.

В следствие на това търся основно екстериорни части от списъка по-долу.

Ако някой има за продаване и иска да се раздели с тях , моля да ми напише състояние и цена или тук в темата или на лични.

 

Броня

Под Броня
Греда
Греда под и около радиаторите/ Под Броня / Маска (така ми е написано, съжалявам прекалено невеж съм в екстериорните наименования на детаилите).
Решетка капак
Механизъм отваряне капак/Кука
Решетка в бронята (средна)
Радиатор Климатик (това най-вероятно ще го викна ново, но все пак проверявам).

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя наблюдения и моите лични размисли и страсти.

Винаги избягвам 2-ра ръка агрегати, които подлежат на износване, след кратки консултации с препоръчан майстор  реших, че е по-добре да подменя гредите и всичко зад бронята, нищо че били леко изкривени и можели да се издърпат. Та започнах търсене на vRS на части.

Масово купуващите коли от UK съдират кожи, дано да фалират всички! Прости паразити по веригата, които не генерират нищо полезно. 

Работят в сивия сектор, не плащат данъци , а за касови бележки изобщо не може да става и на въпрос .. за гаранция също.

 

Пример 1) 

Едни оптимистими обявиха цена от 600лв за броня, така и така ще си я боядисвам (имала леки забележки по боята, но здрава). Други (във ФБ) ми обявиха 500 с други леки забележки. Трети щял да се прибира от ягодите на острова , но още мислил цена.

Проверявам в ЕТ - 1Z0 807 221 E - 566,87 лв. с ДДС / срок на доставка до 6/шест/ работни дни с мин 50% аванс в момента на заявката или 100% плащане по банков път на база проформа фактура

 

Пример 2) 

Решетка предна броня - 60лв (друг оптимист)

ЕТ - 1Z0 853 677 A  9B9 - 56,23 лв. с ДДС / срок на доставка до 6/шест/ работни дни с мин 50% аванс в момента на заявката или 100% плащане по банков път на база проформа фактура

 

Имаше и още фрапантни случаи, които просто затвърдиха кофти мнението ми за тези паразити.  

Поръчах си повечето неща от ЕТ и ще почакам. Приятно съм изненадан от цените в ЕТ, лесния начин за поръчване (онлайн по мейл).

Спестиха ми набутване да си купя неща 2-ра ръка на цената на нови! 

 

Ако някой попадне в подобна ситуация, моя съвет е проверете и ЕТ, не губите нищо с проверка.

  • Благодаря 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еуратек наистина понякога изненадват с цени! Успех с възстановяването на колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз отдавна като ми трябва нещо, проверявам първо в ЕТ и ако го няма, тогава прибягвам до "услугите" на подобни търгаши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.12.2021 г. at 8:03, SKODA 105 RS написа:

Аз отдавна като ми трябва нещо, проверявам първо в ЕТ и ако го няма, тогава прибягвам до "услугите" на подобни търгаши.

До момента винаги съм чакал да го вкарат каквото ми е трябвало от чужбина. Вероятно заради годините на колата не държат на склад части за О2. 

Единственото, което съм купувал директно са секретни болтове.

 

Нещата дойдоха събрах волтрон, успях да заредя климатика в събота, тези дни трябва да мине мивка , че има крещяща нужда.

Поръчах едната лайсна около капака не оригинална и разбира се се оказа, че ще поръчвам 2-ри път .. просто не следва извивките на капака и седи като крадена в момента ..

Не поръчах от ЕТ, понеже бях забравил за нея и трябваше да чакам отново до 6 работни дни. 

 

Във VW форума е описана 'новата' процедура по смяна на номер, отново включва ходене и губене на време. Някакво типче срещу 70лв донесе нов номер на място два дни след поръчката при майстора. Донякъде си заслужават тея 30-на лв горница и не си губиш сам да го подменяш. 

 

П.П: Да споделя малко полезно инфо, което повечето сигурно знаят, но все пак.

Много полезен ресурс - Етка онлайн , търсенето по Вин работи! https://autonovad.ua/index.html?id=ecat&name=ETKA-SKODA

image.thumb.png.39222df5b383e56b13aca06f89332162.png

Тествах го с няколко Вин-а - О2, О3 на приятел, Супърб2. 

Намира частите вградени в автомобила с парт номерата им. 

След като насъбера парт номерата проверявам ето тук :

https://service.skoda-auto.bg/information-for-assortment , винаги излизат цените и дали има заместител (по-нова ревизия). 

Горният линк е чуден, защото ви показва цената , която ще ви дадат от ЕТ при запитване. (в 100% от случаите, в които съм поръчвал).

След това всеки решава дали от ЕТ, от чужбина да търси или алтернативни части. 

 

Редактирано от Onewithforce
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Onewithforce написа:

П.П: Да споделя малко полезно инфо, което повечето сигурно знаят, но все пак.

Много полезен ресурс - Етка онлайн , търсенето по Вин работи! https://autonovad.ua/index.html?id=ecat&name=ETKA-SKODA

А на моя ВИН получавам отговор "Няма такава кола"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Izolini написа:

А на моя ВИН получавам отговор "Няма такава кола"

И аз. Па я видим ?.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Без лоши чувства, но явно сте специални! 

 

Последен пост преди да закрия (за себе си) темата. :) 

Ето така изглеждаше демиджа:

[url=https://postimg.cc/rDzXKpkc][img]https://i.postimg.cc/rDzXKpkc/IMG-20211122-080333.jpg[/img][/url]

 

Сменени с нови, климатичен радиатор, интеркулер, решетка броня, решетка и хром елемент на преден капак, водач на фар и нов номер. 

Сменени с употребявани - преден капак, маска.

[url=https://postimg.cc/ZWP7Yt9Z][img]https://i.postimg.cc/ZWP7Yt9Z/IMG-3273ccef9645d304bc409413033b4fed-V.jpg[/img][/url]

 

Донякъде съжалих, че смених предният капак защото не се получи добре, на слънце просто ми вади очите разликата. 

Вариантите бяха да се китосва сегашният, понеже имало хлътнало ребро или както ми препоръчаха да сложим друг капак. 

Желанието ми винаги е било да стане възможно най-добре, та оставих майстора да намери и сложи капака и маската, а аз да поръчам новите части. 

 

Тотала е ~2200лв , от тях 1350лв части и 850лв труд. 

Правих я при препоръчах майстор, който беше боядисвал заден калник на другата ми кола и се беше справил. Уви с по-важната задача не се справи добре (с vRS-a).

Като цяло 'чуден' коледен подарък си направих он топ на 'чудните' последни седмици на работа, но да сме живи и здрави.  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не се виждат снимките. За съжаление, точно когато искаш да стане най-добре работата, баш тогава ще я осере майстора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платформата на форума явно не поддържа thumbs, оригиналните снимки са 9.77мб и не се качват .. :)

 

IMG-3273ccef9645d304bc409413033b4fed-V.jpg

IMG-20211122-080333.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деееб@ и теглич! К'во малко л@йно е, а каква поразия ти е спретнал...

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.