Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на съединител на DSG скоростна кутия


Svetlana

Recommended Posts

Здравейте,
предварително се извинявам за глупаво зададения въпрос, но...
Имам Шкода Octavia II, 1.9. 2005г., с автоматична скоростна кутия DSG.
До преди две години се поддържаше много добре от съпругът ми, но за съжаление, той почина и аз останах сама да се грижа за нея. Той беше член на този форум, затова реших да попитам вас.
Още преди две години, беше забелязал проблем със съединителя. Тогава в Бургас нямаше къде да се поправи, но от скоро този проблем започна все по-често да се появява. Колата не сменя добре скоростите, получава се нещо като предърпване и забавя смяната, основно по баир.
Предлагат ми, да се направи диагностика, за да се провери дали проблемът идва от съединителя или от маховика, като другото предположение е, че може да е скъсан маншон, след което да се смени само това, в което е проблема. Цената на ремонта е съединител/маховик+труд, около 1500 лева.
Въпросът ми е: това ли е алгоритъмът за действие при такива проблеми, може ли да се смени само едно от двете и изобщо за какво трябва да се внимава при този вид ремонти?
Отново се извинявам за непрофесионално зададения въпрос, но ако може да ме насочите, ще ви бъда много благодарна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Без да претендирам, че съм изчерпателен, скоро смених маховик, като след това трябваше и съединителя, моето мнение е че по-добре да се сменят и двете наведнъж, излиза по-евтино.

 

Не си споменала маслото, то също трябва да се сменя на 60 хил км, ако се кара само градско и по-рано. Предполагам също трябва да се смени с този ремонт ако не е правено скоро.

Моята е 2008-ма, предполагам е дошло времето и на твоята шкода. Цената не е лоша според мен, аз платих повече от 2000лв с отделните смени.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което съм чел, мога да добавя, че освен маслото се сменя и филтъра на кутията (не навсякъде го правят), защото иначе се губи ефекта от смяната на маслото. Дали от незнание или за да ви спестят някой лев, но в някои сервизи пропускат този елемент, който явно е ключов. Та започнете от там. 

Ако ви трябва препоръка за сервиз, не знам за Бургас, но знам на кого може да се доверите във Варна, ако можете да отделите това време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.11.2021 г. at 15:20, ghost_rider написа:

От това, което съм чел, мога да добавя, че освен маслото се сменя и филтъра на кутията (не навсякъде го правят), защото иначе се губи ефекта от смяната на маслото. Дали от незнание или за да ви спестят някой лев, но в някои сервизи пропускат този елемент, който явно е ключов. Та започнете от там. 

Ако ви трябва препоръка за сервиз, не знам за Бургас, но знам на кого може да се доверите във Варна, ако можете да отделите това време. 

Благодаря Ви, мога да отида до Варна, няма да е прблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм и маховик и съединител на ДСГ, но никога не съм имал подобни на вашите симптоми. Според мен първо ви трябва много добра диагностика. Предполагам, колегата споменавайки Варна, имаше предвид Сами (Бегачката) и това за мен е правилния избор. Мисля, че проблема ви може и да е в мехатроника, който подлежи на профилактика и ремонт, но точно за това трябва диагностика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.