Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Преминаване от рефлекторен фар на фар с лупа Fabia 2 facelift - не работят дълги


dragomir_

Recommended Posts

Здравейте, 

Всеки път като карам Фабийката (2012 фейслифт, 1.6tdi) вечер и псувам абсурдно НЕсветещите рефлекторни фарове (от този тип). Пробвах с нови крушки Osram Night Breaker, положението се подобри една идея, но незначително. Почнах да чета и се оказа, че не съм единственият който е недоволен от рефлектроните фарове.

Реших да пробвам и да ги заменя с такива с лупи за късите и рефлектор на дългите (от този тип). Намерих запазен втора ръка, разкaчих буксата и закачих новия фар с вече монтирани H7 крушки на лупата на късите и на рефлектора на дългите. Резултатът е, че късите светят, но при превключване на дълги, лупата за късите гасне, а дългите не светват. Също, при режим светлинен клаксон, късите остават включени, но дългите не светват. Габарит и мигач си светят.

 

Някаква идея относно решение или човек който може да ги накара да работят нормално?

 

Поздрави

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните фарове са били с крушки H4, т.е. късите и дългите са в 1 крушка, а новите са с отделни крушки за къси и дълги. Най-вероятно ще трябва да се преправи буксата да пуска ток и към втората крушка.

При фарове с отделни крушки късите не гаснат когато се пуснат дълги. В момента колата подава сигнал за дългите само към крушката за къси, която няма втора жичка, която да светне.

За съжаление не мога да помогна с повече информация какво трябва да се преправи. Ако имаш късмет може да се оправи и само с кодиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше така. Дългите ги включвах като държах "светлинен клаксон".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, winrg написа:

Оригиналните фарове са били с крушки H4, т.е. късите и дългите са в 1 крушка, а новите са с отделни крушки за къси и дълги. Най-вероятно ще трябва да се преправи буксата да пуска ток и към втората крушка.

При фарове с отделни крушки късите не гаснат когато се пуснат дълги. В момента колата подава сигнал за дългите само към крушката за къси, която няма втора жичка, която да светне.

За съжаление не мога да помогна с повече информация какво трябва да се преправи. Ако имаш късмет може да се оправи и само с кодиране.

Въщност снощи пак пробвах, при светлинен клаксон си светят и къси и дълги, обаче ако пусна дългите, късите гаснат. Реално трябва да се направи мост някакъв който да пуска ток към дългите без да гаси късите, но съм много зле с тоците и не бих се наел да го правя сам.

 

 

Преди 1 час, PRR написа:

И при мен беше така. Дългите ги включвах като държах "светлинен клаксон".

Намери ли решение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Решението е или с мощен диод (не намерих такъв, както и ми се струваше твърде рисково) или с релета, което също не ми хареса. С мост не става, защото винаги ще светят и двете :( 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, PRR написа:

Не. Решението е или с мощен диод (не намерих такъв, както и ми се струваше твърде рисково) или с релета, което също не ми хареса. С мост не става, защото винаги ще светят и двете :( 

 

 

Ето това решение намерих, с реле, но в случая е при монте карло модела а там е с би лупа за къси и дълги. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих сложил реле, защото ключа за къси/дълги може да не е предвиден да носи допълнителния товар и да го съсипеш. При всички положения си е играчка, трябва да мислиш за допълнителни бушони и т.н.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, PRR написа:

защото ключа за къси/дълги може да не е предвиден да носи допълнителния товар и да го съсипеш.

Кой ключ имаш предвид? Лоста за управление на режим къси/дълги на волана или ключа за включване/изключване на светлините?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светлините при Фабия не се ли управляват от компютъра? Дали не може да се кодира, че има друг тип фарове и всичко да тръгне както си трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.12.2021 г. at 14:04, PRR написа:

Лоста на волана.

 

Не се бях замислял, че може да е от него, просто защото не мислех че през него минават каквито и да е тоци. Мога да пробвам да сменя и лоста на волана или просто да видя дали парт номерата на моя и на такъв от кола с такива фарове е един и същи.

 

На 4.12.2021 г. at 10:14, winrg написа:

Светлините при Фабия не се ли управляват от компютъра? Дали не може да се кодира, че има друг тип фарове и всичко да тръгне както си трябва?

 

Закачихме колата но никъде в Central Electric не намерихме опция за избор на друг тип фарове. По другите модули също няма подобно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.