Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Първо Обслужване


vergo2111

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От седмица съм собственик на уникална Октавия 1.6 SR 1999г. 101к.с. на 197к км . Колата е купена нова от Еуротек Пловдив карана е от първия и собственик до предин 2 год, когато я е препродал на един господин, които не е обслужвал нищо. Колата докато е била в първия собственик е с взискателно попълвана сервизна история, но дотам. 

С много голям мерак я взех, имаше леки козметики, които бързо бяха отстранени, но по важно ми е обслужването. Ще съм изключително благодарен ако ме насочите, какви масла, филтри и т.н да подменя за да започна да я ползвам ефикасно . Благодаря на всеки който, ще отдели от времето си, бъдете здрави ))

1.jpg

2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честота придобивка!

Относно обслужването и т’ва, че предишния дървар само е експлоатирал машината, аз бих вкарал повечко пари и бих подменил всички течности и филтри. Масло на двигател и скорости, антифриз, спирачна течност, филтър двигател, купе, бензинов, маслен. Преглед на спирачките и ходовата част, както и на ел. глезотийките е задължителен. Спецификации за маслара не знам, надявам се да се включат колеги с бензинови двигатели.

Безаварийно ползване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло (ако не гори) си сипвай по спецификация (мисля , че дават 5/40) , филтри Ман , а ремъци - каквото ти е по джоба . Напоследък нашумя Континентал , Гейтс още се води добра марка. Ролки , обтегач и водна помпа Ина . Свещи и кабели - Беру , Денсо , NGK , Бош .. въпроса е да отговарят на заводските спецификаций.

Успех!

П.П. Рамката на номера също :)

IMG_20181230_103323.thumb.jpg.659d8f9237c793499a301f281a39bcb0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, The Best Forman написа:

Масло (ако не гори) си сипвай по спецификация (мисля , че дават 5/40) , филтри Ман , а ремъци - каквото ти е по джоба . Напоследък нашумя Континентал , Гейтс още се води добра марка. Ролки , обтегач и водна помпа Ина . Свещи и кабели - Беру , Денсо , NGK , Бош .. въпроса е да отговарят на заводските спецификаций.

Успех!

П.П. Рамката на номера също :)

IMG_20181230_103323.thumb.jpg.659d8f9237c793499a301f281a39bcb0.jpg

 колега от кой да си поръчам табелки на клуба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, zloQQ написа:

Честота придобивка!

Относно обслужването и т’ва, че предишния дървар само е експлоатирал машината, аз бих вкарал повечко пари и бих подменил всички течности и филтри. Масло на двигател и скорости, антифриз, спирачна течност, филтър двигател, купе, бензинов, маслен. Преглед на спирачките и ходовата част, както и на ел. глезотийките е задължителен. Спецификации за маслара не знам, надявам се да се включат колеги с бензинови двигатели.

Безаварийно ползване!

Благодаря, безаварийно и на вас ))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, vergo2111 написа:

 колега от кой да си поръчам табелки на клуба

Аз съм на принципа, ако имам възможност за нещо да си купя с една идея по старо, за да го обслужа като за ново, така че няма да щатя средства за да я направя бонбон. Благодаря ви за насоките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За над 20 годишен автомобил тия две години, през които само бензина и стикерите са били разход, марката на филтрите и маслото са последна грижа. AKL си гори масло, както и колегата му AQY. Въпроса е дали е фрапиращо. 

Съвет от мен - направи едно евтино обслужване, покарай колата месец, два и тогава я направи образец. 

Казвам ти го като мнение, а ти сам си решаваш дали да ме послушаш, защото и пробега на колата е доста "криминален". 

Успех, късмет и само приятни моменти с шкодата! 

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.