Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.4 TDI изгасна в движение и не пали


mark_933

Recommended Posts

Здравейте колеги,
Тъкмо се качвах на магистралата и лампата за подгревните свещи светна и колата загуби мощност.Спрях в аварийната лента, но повече не искаше да запали. След като изчаках половин-един час, колата запали за няколко секунди, но оборотите започнаха да падат и изгасна. Смених горивния филтър. Прочетох я с Vag-com беше записала няколко грешки - за автопилота, агр-а и Engine speed sensor (G28). След като се разрових открих, че това е датчика на коляновия вал. Днес го смених и него, но отново няма резултат. След като изчистих грешките не беше записала други след паленията. Утре мисля да изключа имобилайзера понеже първия път винаги пали за няколко секунди след което отказва да пали за известно време. Интересното е, че лампата за имобилайзера не премигва (при даване на контакт светва за няколко секунди след което повече не се включва).
Весели празници 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гориво има. Махнах единия маркуч от горивния филтър и източих 1 литър нафта само като давам на контакт. Лампата за подревните свещи при даване на контакт светва и изгасва. Изключвам реле 109, а и потърсих в интернет и въпросното реле е само при Фабия 1, при следващата генерация вече го няма или поне аз не намерих къде се намира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда да си направил максимума...

Аз не мога да помогна за съжаление. Тези припалвания и работа на вгателя по няколко секунди май не са достатъчни, за да успее да запише отново грешки ако има. Грешките за агр и темпомата от кога бяха ако си видял? Може да са били от преди време, а може точно те (някой от тях) да са виновниците. На дюзите има ли сигнал след осленето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема най-малко вероятно да е в имобилайзера. Провери дали не е останал отворен егр-а, и провери инсталацията от датчика на коляновия вал до ECU-то.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, zloQQ написа:

Изглежда да си направил максимума...

Аз не мога да помогна за съжаление. Тези припалвания и работа на вгателя по няколко секунди май не са достатъчни, за да успее да запише отново грешки ако има. Грешките за агр и темпомата от кога бяха ако си видял? Може да са били от преди време, а може точно те (някой от тях) да са виновниците. На дюзите има ли сигнал след осленето?

Здравей,

Грешката за автопилота предполагам е от преди да изгасне. Бях го оставил включен. Автопилота си работи. Бях я чел преди няколко дни и я нямаше. Грешката за агр-а е стара, щях да го свалям да го чистя, но все не ми оставаше време. Дюзите не съм ги проверил дали имат сигнал след паленето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pepino написа:

Проблема най-малко вероятно да е в имобилайзера. Провери дали не е останал отворен егр-а, и провери инсталацията от датчика на коляновия вал до ECU-то.

 

Може ли да го проверя по някакъв начин дали работи? Дали дава на колата да запали или не? Имам лампа за него на таблото, но го няма характерното премигване когато има проблем с него. Светва при даване на контакт след което се изключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми дава в имобилайзера. Проверих и всичко е в норми. Скрийншотите са веднага след първото палене на колата.

2021-12-30 (2).png

2021-12-30.png

2021-12-30 (1).png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Коплега mark_933 има ли развитие при теб ?? Имам абсолютно същия проблем с моята 1.6 TD II (2012г), внезапно изгасна в движение и до там... 5 месеца е в сервиз, пръснаха я цялата (буквално). Накрая диагнозата е - проблем в компютъра. В момента компа е при Pepino, където сигурно ще бъде оправен...но след толкова чакане вече немам нерви. Та, дай ми някакви надежди че при теб са ОК нещата вече ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.