Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няколко въпроса относно навигация Amundsen - Phone contacts & Volume control


3phone

Recommended Posts

Здравейте колеги, първо искам да се извиня ако е писано по въпросите, просто не успях да намеря информация.

 

Така, нов съм в хай тек автомобилите и имам някоклко затруднения с управлението на инфотеймънт системата или по-скоро с донагласянето ѝ.

 

А ето и проблемите:

    1. Не мога да си инхронизирам контактите на телефона с инфотеймънта. Когато вляза в телефон секцията и искам да си сложа фаворити, нямам никакви синхронизирани контакти от телефона. Това се доказва и когато получавам обаждания - виждам само номера без име. Когато натисна "копчето" за синхронизация, просто индикира че е "натиснато" и абсолютно никаква реакция от инфотеймънта.

    2. Има разлика в качеството и/или силата на звука когато музиката е пусната през MEDIA и APP. Когато е през MEDIA, си сдвоявам телефона като опция Bluetooth и има добра сила/качество на звука (не мога да определя дали е силата или качеството, това което се разминава). Когато си пусна музиката през APP, за момент спира музиката докато превключи в режим APP (в режим APP музиката е през Spotify), след което продължава да свири, но по-тихо (или с по-лошо качество, пак казвам не мога да преценя, не чувам добре с дясното ухо :D).

    3. Не знам дали това дразнещо поведение е от инфотеймънта, но винаги след стартиране на двигателя, на дигиталното табло (което така или иначе не харесвам) ми излиза навигация, при положение, че винаги си изборам да ми показва информация за маршрута (разход, изминати КМ след старт, средна скорост, време и т.н.). Отделно от време на време, в движение решава, че това което съм си насторил като информация явно не е толкова важно и превключва на навигация. Тук не мога да си спомня, дали това го прави и след като махнах отметката Show map in cockpit cluster, или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, имам развитие по проблем номер 1 от горе посочените.

 

Явно при настройките от страна на телефона има тънкости, за които не знаех.

 

В Блутуут настройките на телефона, при вече направена връзка между колата и телефона, трябва да кликнете на допълнителните настройки (както е на прикачения скрийншот), след което трябва да разрешите Contact Sharing, което при мен не беше разрешено.

 

След това има нужда от раздвояване и сдвояване на ново, синхронизация на профила от инфотеймънта, а именно Menu -> Profile -> Synchronize.

 

Продължавам да търся отговори на другите въпроси.

IMG_20220211_110537.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, леко продължение. Намерих из интернет пространството малко инфо, което все пак не оправи проблема ми от точка 3 (след старт винаги изкарва карта от нави вместо Trip Info, в Central Display Area), но може да е полезно за форума.

 

Та интересното инфо е, следното:

1. Запазване на настройките на виртуалния кокпит - след като навигирате от Инфотеймънта Menu -> Vehicle -> Virtual Cockpit (подменю на бутона долу в ляво Selection). След което излизат няколко опции като Auto, Classic, View 1... От там можете да настроите каква информация да се визуализира във виртуалния кокпит. След настройка, тук идва новото инфо за мен натиснете и задръжте View 1,2,3..., за да запазите настройките.

2. Друго полезно може би инфо, е че можете да изкарате бързо опциите Auto, Classic, View 1... от волана, като задържите бутон View, или този с който сменяте различните изгледи на виртуалния кокпит.

 

Продължавам да ровя, когато ми остане време. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно четиво има тук. За съжаление, не съм с последните модели Шкода, съответно и медия. Имам чувството, че вместо да е интуитивна интеракцията с медията, някак те върти и все нещо пропускаш или не успяваш да намериш. Що така сложно го правят? Посещение при дилъра не си ли правил? Би трябвало да те запознаят в детайли с тези неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, zloQQ написа:

Интересно четиво има тук. За съжаление, не съм с последните модели Шкода, съответно и медия. Имам чувството, че вместо да е интуитивна интеракцията с медията, някак те върти и все нещо пропускаш или не успяваш да намериш. Що така сложно го правят? Посещение при дилъра не си ли правил? Би трябвало да те запознаят в детайли с тези неща...

 

За момент не ми се губи време, опитвам се, доколкото мога разбира се, сам да намеря отговори на въпросите си. От една страна е по-добро усещането сам да се пребориш, от друга не съм и на 100% убеден, че дилъра ще може да ми помогне, все пак доста често нямат най-дребните детайли. Въпреки това е опция, да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Така, поразрових се, но за съжаление последните дни не ми остава много време, та не мога да се задълбоча.

 

Както и да е, в едно от ровенията ми, попаднах на тема в Briskoda (ей тука на един линк към темата - https://www.briskoda.net/forums/topic/459674-amundsen-bluetooth-quality/?tab=comments#comment-5635999), където описват настройки, в девелъпър режим на телефона, с които евентуално трябва да има подобрение на качеството на звука. Проблема ми е, че тези настройки са за Блутуут и не решават проблема ми с по-ниското качество на звука, използвайки Android Auto.

 

Пускам тук това инфо, защото може да е ползено за някого.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.