Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1.6 TDI 2015


bilbo23

Recommended Posts

Привет колеги!
Пред дилема съм при избора на ново возило и в момента имам вариант за Октавия 1.6 TDI, на ~ 105 хил. км. като за пробега нямам съмнения тъй като е от познат.
Цената е 22 хил. 
Та как ви се вижда като оферта? Струва ли си като се има предвид, че в момента като гледам останалите обяви в мобиле, 90% ми се струват на по 300 хил. км а се предлагат за по 150 хил. км.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно нещо е пробега. Но и цялостното състояние на колата също. Иначе - евтино ще те вози. Ако ти е слаба - може да се засили. Задължително смени ангренажен комплект и водната помпа. Тя е слабо място. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, zloQQ написа:

Важно нещо е пробега. Но и цялостното състояние на колата също. Иначе - евтино ще те вози. Ако ти е слаба - може да се засили. Задължително смени ангренажен комплект и водната помпа. Тя е слабо място. Успех!

А като цена как се вижда? Мислите ли че е добре, в смисъл не търся евтино да я купя, въпроса е да е нормално и да си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пробега (щом е реален) е сравнително ОК цената. Важна е и годината също де. Отделно и оборудването. Ако е с богато оборудване, цената ми се вижда поносима. Но ако е постна, няма резон в нея. Важно е да се отбележи, че в момента пазара леко е полудял и всеки прави, каквото си иска. За продавача винаги са малко парите, които ще вземе. За купувача - обратното. Все много му се вижда цената. Също така зависи и дали Ви трябва кола. Някои са на зор, друго просто следят пазара и чакат добра оферта. Общо взето е доста субективно всичко, защото хората са доста различни в търсенето и в личните си предпочитания. Ако колата Ви харесва - цената би трябвало да е ОК. Е, винаги може да се спазарите. Ако търся кола в момента и тази е с прилично глезотийки - климатроник, запазен салон, безпроблемна ел. инсталация (всичко да бачка) - бих я мъчил за 20К. Ама т'ва са си мои разсъждения де...

Дай линк ако я има на обява.

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма обява. Не е най-богатото оборудване, радиото е малкото Болеро(без навигацията), воланчето, което ми харесва е по-новия 3-лъчов мулти-волан, ел. стъкла навсякъде, лети джанти, салона е текстил, но е много запазен и симпатичен. Друго за което знам са климатроник, парктроник, сензори за светлина и дъжд... Двигателя е 1.6 TDI - CR от 2015г., но те май всички са CR вече... и като цяло из форума четох не лоши неща за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...ако ти трябва кола - може би е твоята. Голяма медия и камера се слагат за 2 часа. Става страхотно срещу едни ~700 лева по спомен (ама за там, @JORDITO да каже, че той снабдява/монтира тези благинки). Аз бих се попазарил...може да се получи сделка с 1-2К надолу, знае ли човек :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че 90. Макар, че не виждам в спецификациите такъв двигател? Тук може да сте по наясно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

105 коня беше по спомен този двигател. Става без грижа 140. @Pepino може да се изкаже в детайли, мисля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

105 коня двигателя е бетон. Имаме служебен Голф с този двигател. Купен чисто нов. В момента е на 130000 км. Нищо не е пипано по него. Само се обслужва. Аз съм с 110 коня. Имах грижи с водния кулер и дюзите. Но пак твърдя, че е хубаво двигателче. Вече за ремъците прецени. В официалните сервизи казват 210000. Но все пак е 6 годишна кола.

Редактирано от Деян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.