Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Безуспешно търсене на Лентов кабел за Octavia II 2010година


Be6i4

Recommended Posts

Здравейте,

 

От около месец съм без лентов кабел. Проблема беше грешка с airbeg и неработещи копчета по волана и клаксона.

След закачане на диагностика - излезе че лентовия кабел е заминал. Майстора каза да си търся нов и снимах грешката на програмата за модула.

 

И тук идва големия ми проблем. Прозвъних десетки обяви за коли на части и писах по морги и никъде няма номера който ми казаха, а именно - 5ko 953 521 bn.

На повечето места са 1ko или 5ko на някой, но не и точно такъв какъвто търся.

 

Като проверих за нов излезе че новия по модел е 5KO 953 569 AL. Дори и такъв на старо не намирам никъде. 

 

Въпроса е че, струва нов 610лв и не ми се дават толкова пари. Дайте съвет дали някакъв друг лентов кабел ще е съвместим.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия хит в немския ибей, след няма и 10 секундно търсене. 

Дали другите ще са съвместими е божа работа, като сигурно ще са единици хората имали точно такъв проблем и тествали различните версии и модификации. 

Би трябвало със сигурност да работят по-новите версии по каталог (и това не е точно така на 100% от личен опит).

 

Поръчването онлайн и от чужбина отнема не повече от няколко минути, дори да нямаше регистрации никъде. 

Има десетки forwarding компании, които ще ти го доставят пратка от Германия за 3лв на кг. 

От години ползвам ggbg , пристигне ли при тях в немско до петък , понеделника го взимам от техен офис. (в 95% от случаите, като им се чупи камион на път ги получаваш след + няколко дни). 

Разбира се алтернативата ти е да оставиш нещата така и да се абонираш за всички шкоди/сеати и тн. на части и да се обаждаш на моргите, където след проверка на оригиналната част ще ти обявят цена вероятно порядък над тези в чужбина. На мен няколко моргаджии ми правиха "Мега" офертите - 10+ годишна броня vRS броня над цената на нова в ЕТ. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Onewithforce написа:

Първия хит в немския ибей, след няма и 10 секундно търсене. 

Дали другите ще са съвместими е божа работа, като сигурно ще са единици хората имали точно такъв проблем и тествали различните версии и модификации. 

Би трябвало със сигурност да работят по-новите версии по каталог (и това не е точно така на 100% от личен опит).

 

Поръчването онлайн и от чужбина отнема не повече от няколко минути, дори да нямаше регистрации никъде. 

Има десетки forwarding компании, които ще ти го доставят пратка от Германия за 3лв на кг. 

От години ползвам ggbg , пристигне ли при тях в немско до петък , понеделника го взимам от техен офис. (в 95% от случаите, като им се чупи камион на път ги получаваш след + няколко дни). 

Разбира се алтернативата ти е да оставиш нещата така и да се абонираш за всички шкоди/сеати и тн. на части и да се обаждаш на моргите, където след проверка на оригиналната част ще ти обявят цена вероятно порядък над тези в чужбина. На мен няколко моргаджии ми правиха "Мега" офертите - 10+ годишна броня vRS броня над цената на нова в ЕТ. 

Линк ти е за лостчетата. Моите си работят. Доколкото знам ми трябва лентов кабел. Такъв лентов кабел със модел 5ko 953 521 bn не намерих никъде. С този номер излизам само лостчетата.

Което ме навежда на мисълта дали не са ми дали грешен каталожен номер от прочитането на самата грешка. 

Лесно ли се сваля лентовия кабел? Да взема да го сваля и да видя дали наистина номера е 5ko 953 521 bn....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Be6i4 написа:

Линк ти е за лостчетата. Моите си работят. Доколкото знам ми трябва лентов кабел. Такъв лентов кабел със модел 5ko 953 521 bn не намерих никъде. С този номер излизам само лостчетата.

Което ме навежда на мисълта дали не са ми дали грешен каталожен номер от прочитането на самата грешка. 

Лесно ли се сваля лентовия кабел? Да взема да го сваля и да видя дали наистина номера е 5ko 953 521 bn....

Номера който си дал е точно за това, което е на снимката. Може ясно да го видиш на 2рата снимка, че номера е този. 

Ако си убеден, че има кабел, който също така се продава отделно си забиваш вин-а в онлайн етка и почваш да търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Be6i4 написа:

Линк ти е за лостчетата. Моите си работят. Доколкото знам ми трябва лентов кабел. Такъв лентов кабел със модел 5ko 953 521 bn не намерих никъде. С този номер излизам само лостчетата.

Което ме навежда на мисълта дали не са ми дали грешен каталожен номер от прочитането на самата грешка. 

Лесно ли се сваля лентовия кабел? Да взема да го сваля и да видя дали наистина номера е 5ko 953 521 bn....

Като свалиш корите пред волана ще се види впрофил, но може би не и номера. За целта трябва още малко разглобяване. Сваляш бега, след него и волана. Задължително на откачен акумулатор! Предполагам за точната последователснот от действия ще се намерят видеа в тубата. На О1 ми отнема 5-6 мин с правилните и струменти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На полувремето на мача погледнах какво аджеба трябва да има там по дизайн. Може и да има лентов кабел вътре, може и да няма, номера отдолу е за моята кола.

image.thumb.png.13e5789891e58583ae66444ec22e4fdf.png

 

Тръгваме пак по твоя номер и стигаме до тук :

image.thumb.png.6b5551f03d9eb0f78d3d64736698534b.png

 

Същото като на картинката, като му има номера, който търсиш. Вижда се кабел на снимката, та най-вероятно ще да е това. 

Кабел като отделна част няма както се вижда на диаграмата от ЕТКА. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.03.2022 г. at 19:25, Be6i4 написа:

Здравейте,

 

От около месец съм без лентов кабел. Проблема беше грешка с airbeg и неработещи копчета по волана и клаксона.

След закачане на диагностика - излезе че лентовия кабел е заминал. Майстора каза да си търся нов и снимах грешката на програмата за модула.

 

И тук идва големия ми проблем. Прозвъних десетки обяви за коли на части и писах по морги и никъде няма номера който ми казаха, а именно - 5ko 953 521 bn.

На повечето места са 1ko или 5ko на някой, но не и точно такъв какъвто търся.

 

Като проверих за нов излезе че новия по модел е 5KO 953 569 AL. Дори и такъв на старо не намирам никъде. 

 

Въпроса е че, струва нов 610лв и не ми се дават толкова пари. Дайте съвет дали някакъв друг лентов кабел ще е съвместим.

 

Благодаря предварително!

Потърси в autodoc ,има приложение,успех

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Отворих си волана и снимах лентовия кабел. Е да определено е различен от това което ми казаха да търся. На волана е написан 5ko 953 569 E. 

В една обява намерих 5ko 953 569B. Като гледам по таблицата от ross-tech трябва да са еднакви. Все пак някой ако може да потвърди това ще съм благодарен:

 

image.png.9d25e731a1a8f2389e98d55ba401d76d.png

 

Чета от тук - http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.