Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Престъргващ шум при смяна на скорост на автоматична скоростна кутия


ivo.kuzov

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам Октавия Комби 3 - 1.4TSI двигател с автоматична скоростна кутия. Колата е производство 2017 година. Още преди време, в много рядки случаи и много леко, бях чул едно странно престъргване/прежулване. Напоследък доста се засили този звук. Ще се опитам да обясня:

Трудно е да опиша звука точно, но ще се опитам. Звука е на нещо както бързо прижулване между две повърхности (не ми прилича на стадартен звук от ремък, дето сме свикнали). Моментите в които се случва това са, при смяна на скорост, предимно ниските предавки и когато колата има нужда от повече ряз. Тоест, при много плавно ускоряване, не се появява това. Също така, колкото е по-загряла, толкова по-силно и често се случва това престъргване. Този шум е буквално за части от секундата, като е на по-висока предавка, или при по-леко ускорение е още по-кратък.

Не съм сигурен, двигателя ми дали е с верига или ремък.

Редактирано от ivo.kuzov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега,

 

Двигателят е с ремък. Аз също съм с автоматична скоростна кутия. До момента автомобилът ми е на 142 000 км, от които повече от една трета са изминати в градско движение. Кутията засега работи като нова. Едва ли някой може да направи диагностика само по описанието, което си дал. Най-добре е посещение или в Еуратек, или в някой от сервизите за ремонт на скоростни кутии, които са препоръчани във форума. А след като е 2017 г., не е ли гаранционна?

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
На 16.04.2022 г. at 13:15, Илко Такев написа:

Колега,

 

Двигателят е с ремък. Аз също съм с автоматична скоростна кутия. До момента автомобилът ми е на 142 000 км, от които повече от една трета са изминати в градско движение. Кутията засега работи като нова. Едва ли някой може да направи диагностика само по описанието, което си дал. Най-добре е посещение или в Еуратек, или в някой от сервизите за ремонт на скоростни кутии, които са препоръчани във форума. А след като е 2017 г., не е ли гаранционна?

Илко много добър пробег имаш с ДСГ. :) Дано да не се урочаса. :)

Обслужвал ли си DSG кутията с например смяна на масла или други? В последно време се натъквам на видеота в Йутуб където се споменава че имало нещо като чашка под налягане в кутията и тя се разхлабвала, нужно и било затягане на тази чашка. И много майстори препоръчват смяна на маслата в кутията след 60-70к пробег.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм правил нищо досега. Много пъти съм питал в Еуратек дали да ѝ правя някакво обслужване. Отговорът им винаги е бил отрицателен. Ако ѝ се случи нещо, ще я ремонтирам. Но засега не смятам да го правя. Работи като часовник.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.