Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

American Style мигачи Октавия 2


Кристиан

Recommended Posts

Здравейте, тъй като не видях тема свързана с този въпрос. Някой слагал ли си е тази екстра на автомобила а именно мигачи American Style. И къде евентуално в София биха могли да го направят. При някои автомобили става само с настройките в компютъра, а при другото трябва да се закупи дадения модул за тази цел. Как е при Октавията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво е това, но ако става въпрос мигачите да се ползват за daylight running lights, мисля, че става от ВАГ ком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, sauber написа:

Не знам какво е това, но ако става въпрос мигачите да се ползват за daylight running lights, мисля, че става от ВАГ ком.

При включени фарове мигачите светят постоянно на 30-50% в зависимост от това как се настроят. Когато се пусне мигача той си работи нормално. Най-често от тукашните автомобили се прави на Голф и на БМВ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Кристиан написа:

При включени фарове мигачите светят постоянно на 30-50% в зависимост от това как се настроят. Когато се пусне мигача той си работи нормално. Най-често от тукашните автомобили се прави на Голф и на БМВ

 

IMG_20220415_140058.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ли най-накрая ще започнат да ги спират от движение тия коли... 

Американски коли минават технотест с чужди светлини (европейския стандарт), след което си връщат червените мигачи и си карат, а уж трябва да има контрол, ама не! За фарове от деснячки и ксенони на фар без лупа и с релефно стъкло пък да не говорим... 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че този вариант е доста по законен, това с жълтата светлина нещо не ми се връзва, ако съм разбрал правилно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Кристиан, няма нищо сложно в активирането на постоянно светене на предните мигачи. Прави се през VAG-Com. Не помня конкретните стъпки наизуст, но като разцъкаш, ако колата има такава възможност, ще намериш нужните опции за това. Можеш да регулираш на колко процента да светят постоянно крушките на предните мигачи. Моите по спомен са около 50%, за което можеш да добиеш представа от снимката по-долу.

 

Имай предвид, че до крушката за мигача е крушката за габарита. Габаритната крушка свети в бяло, което донякъде размива оранжевия цвят на мигача (когато мигача свети постоянно), цвета отива към бледо жълто. Затова при мене смених предните габаритни крушки с оранжеви.

 

Хубавото при активирането на постоянно светещи предни мигачи от една страна е визията на колата нощно време, от друга страна не пречи по никакъв начин при подаване на мигач - крушката от настроен % на постоянно светене светва на 100%, след което изгасва до 0%, отново светва до 100% и т.н., т.е. мигача си остава напълно функционален и в съответствие с българското и европейското законодателство. След изключване на мигача, крушката светва обратно до зададения %.

 

Към @skauta - Иво, няма такова нещо като по-законно или по-малко законно. Или е законно или не е. Конкретно в твоя случай, с видеото, което показваш, ти си модифицирал осветителната уредба на автомобила. Което определено е незаконно. Без значение, че е красиво.

 

Ето как изглежда при мене фара с активирани на % мигачи:

IMG_0474.thumb.JPG.33ed408cbd33f9fd2c4a4f45d66ff068.JPG

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно на Октавия 2 се сменят лесно тия крушки. Защото ако беше като на моя Супърб, нямаше никога да си помислите да рискувате по кратък живот на крушката. Даже се сещам, че след седмица ще сменям ангренаж и още куп глупости. И ще използвам момента, че предницата я няма, че да мога да ги подменя превантивно :D

 

А отностно светлината... Разбира се, това е само мое мнение, което го прави субективно, но от моя си опит - не бих искал дневните светлини да са ми LED/бели. Просто виждам как карайки (говоря основоно за извън града), автомобилите с по-жълтеещи светлини се виждат по-добре. За това й реших, че моята кола вече няма да е с LED за дневни, а използвам фаровете за мъгла. Така или иначе летя ниско, така или иначе колата е сива и по-трудно забележима, ами предпочитам поне светлината да е отчетлива.

 

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, настройката за мигачите съм я направил преди 7 години. Но пък колата се кара на фарове само по 20 минути всяка вечер, с редки изключения от 5-6 пъти в годината, когато се прибирам с нея нощно време в града (пътувам основно и често през нощта, но не и с тази кола). За дневните светлини си прав, по-естествената светлина се вижда/забелязва повече. Аз затова не съм слагал LED-ове никъде, а дневните ми светлини са фаровете за мъгла на 30% - и те не са мръднали за 7 години, а светят всеки работен ден по час и половина, уикендите не ги броя. Относно смяната, точно габаритите в предните фарове не са най-лесната операция, но не се налага падане на предницата :P

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, аз не знам дали и такива допълнителни настройки  също са законни, не мисля, че когато колата ти е била произведена са били заложени въобще дневни светлини и то точно по тоя начин. В тия години  още не се искаха, това, че си успял нещо по-някакъв начин да активираш не го прави законно, ама щом се успокояваш по тоя начин, ся няма ти развалям хатъра.? Между другото, въобще, не бях запознат с тия настройки и тоя тип светлини, преспокойно щях да си помисля, че не са му в ред мигачите на някои. Толкова пъти съм ти виждал колата, как не съм ти ги забелязал ми е пълна мистерия.? Тия ледове дето съм сложил са ми вързани към халогените долу, които са ми дневни светлини, така ми е произведена колата, аз халогени нямам и даже и да искам, не мога да имам, нямам ги модулите. Може да не ми е законно, но пък максимално се доближава до най-новите стандарти с които се произвеждат новите коли.

Редактирано от skauta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, skauta написа:

Юли, аз не знам дали и такива допълнителни настройки  също са законни, не мисля, че когато колата ти е била произведена са били заложени въобще дневни светлини и то точно по тоя начин. В тия години  още не се искаха, това, че си успял нещо по-някакъв начин да активираш не го прави законно, ама щом се успокояваш по тоя начин, ся няма ти развалям хатъра.? Между другото, въобще, не бях запознат с тия настройки и тоя тип светлини, преспокойно щях да си помисля, че не са му в ред мигачите на някои. Толкова пъти съм ти виждал колата, как не съм ти ги забелязал ми е пълна мистерия.? 

Иво, няма как да ми развалиш хатъра, защото съм написал съвсем ясно, че мигача ми като мигач продължава да работи както си е заводски, т.е. без модификация. А щом не си забелязал нещо “странно” в колата ми, значи всичко е ОК :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може Иво да е виждал същите модификации, каквито и аз и за това да е скептичен към въпросната настройка - мигача свети постоянно с някакъв процент, когато се включи мигането не гасне и светва, а само светва по-силно и пак сваля до базовия процент. Изглежда като повреден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това би било гадно. Не бих направил подобно нещо. Но пък неслучайно съм написал по-горе - светване и гаснене от 0 до 100%, т.е. както си е заводски. До крушката за мигача е крушката за габаритните светлини, фабрично, със заводски интензитет. Реално, това, което се получава с модификацията са 2 неща:

1. Предните габаритни светлини стават от бели на оранжеви;

2. Предните габаритни светлини светят една идея по-силно от заводското заради добавяне на крушката на мигача към тях.

 

Дали всичко това е законно, незаконно, "полузаконно" е съвсем друга тема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, какво е модифицирал @skauta, че е незаконно? Дневните изчезват при включване на мигач (както при доста коли). А мигача си бачка напълно нормално, без да се бърка с друга светлина.

А относно предните габарити в кехлибарен цвят - напълно законно си е. Имаше описани цветовете на светлините в осветителната уредба е някое от правилата на ЕС.

Та...според мен и двете коли са ОК от към законова гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.