Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спря да духа топло, на загрята кола


Reingar80

Recommended Posts

Здравейте колеги, става въпрос за шкода фабия 2 комби 2008г 1,6, спря да духа топло на парното,.колата е загрята, а духа студено. Някаква идея имате ли. Дали е електрически проблема според. Ако някой има съвети да дава, благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чел, често се поврежда управлението на парното. Врътката за топло/студено, потенциометъра. Във фейсбук, в една от страниците на Шкода, съм виждал преди време обява на човек, който продава такива потенциометри. Вероятно има обява и в olx, но не съм търсил. 

Сега се сещам, че скоро мой колега, се оплака, че има същия проблем с Полото на жена му. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата не отваря и не пуска топло към радиатора на парното. Във всеки сервиз могат лесно да разберат от какво е проблема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Parisatis написа:

Термостата не отваря и не пуска топло към радиатора на парното. Във всеки сервиз могат лесно да разберат от какво е проблема. 

Радиатора на парното е на "малкия кръг" и водата не минава през термостата за да стигне до него, така че не е това проблема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, ghost_rider написа:

Радиатора на парното е на "малкия кръг" и водата не минава през термостата за да стигне до него, така че не е това проблема. 

Втори вариант: клапата е блокирала в едно положение.

Редактирано от Parisatis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имах същия проблем при загряла кола парното спира да духа топло.И се започна еднаа "проба-грешка".То радиаторче ли не сменихме,моторчета и клапи обучавахме...Накрая в подходящ сервиз измериха някъкви си газове в антифриза и излезе че има духнала гарнитурка.Малко ,но проблемно.Иначе щом я обезвъздушиш проблеми нямя,но за кратко.И тъй взехме съдбоносното решение да я разлупя главата и там всичко си излезе.13 микрона шлайф и ревизия на глава,нови гарнитури навсякъде та се спрях на хиледарката.Има случаи и с пукване на глава.Това ми се случи на мен ,но сега е самальот.Дано съм бил полезен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.