Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с наливане на двигателно масло Шкода фабия 2 комби


Reingar80

Recommended Posts

Привет колеги, става въпрос за шкода фабия 2 комби 2008г 1,6. Отвора за наливане на двигателно масло и много плитък и много бавно се налива маслото. Как наливате маслото в този отвор, някакво приспособление има ли. Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Капачката за " наливане " на масло се намира отгоре на двигателя и е много лесно достъпна .

Извинявам се за нелепото предположение , но да не се опитвате да налеете масло през пробката за проверка на нивото на маслото !?

https://youtu.be/ti1YgK7SJFU ето тук след шестата минута е показано къде и как се налива и/ или долива 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

???

Тази се очертава като доста интересна тема

На 24.04.2022 г. at 16:22, ohboli19 написа:

да не се опитвате да налеете масло през пробката за проверка на нивото на маслото !?

 

 

 

Ти представяш ли си...?! 

???‍♂️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.04.2022 г. at 16:22, ohboli19 написа:

 

Капачката за " наливане " на масло се намира отгоре на двигателя и е много лесно достъпна .

Извинявам се за нелепото предположение , но да не се опитвате да налеете масло през пробката за проверка на нивото на маслото !?

https://youtu.be/ti1YgK7SJFU ето тук след шестата минута е показано къде и как се налива и/ или долива 

 

 

Абе, пич, говоря за гърловината как са я направили плитка и всичко се олива. За какви пробка ми говориш да на си във форум на някоя детска градина. Малко по сериозно се дръжте във форума. Като няма какво да кажеш недей, пропусни. Хайда лек ден. 

  • Несъгласие 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно нещо. Как е възможно да се държи такъв тон на някой, от друг, който е абсолютен "паразит" по отношение на форумното си участие? От както си регистриран, пич, за скромният ти брой мнения, освен да търсиш решение на безумните си проблеми, ти с какво точно допринесе за форума? На някого за нещо помогна ли? Барем мнение изрази ли дори?

Хората тук пари от форума не вадят. Поне на мен не ми е известно да го правят. Всеки си пише мнението напълно доброволно, с цел да помогне на някой за нещо. Ако нещо  не те кефи, съвсем не си длъжен да го четеш. Но си длъжен да спазваш някакъв нормален тон, минимум от уважение, че някой е отделил 15-30-60 секунди от живота си, в опит да ти помогне да разрешиш МЕГА тъпият си казус.

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.04.2022 г. at 15:30, Reingar80 написа:

някакво приспособление има ли

Аз използвам горната част на бутилка Кока-Кола като фунийка и нищо не се олива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.04.2022 г. at 16:22, ohboli19 написа:

Извинявам се за нелепото предположение , но да не се опитвате да налеете....

 

Преди 2 часа, Reingar80 написа:

Абе, пич, говоря за гърловината как са я направили плитка и всичко се олива. За какви пробка ми говориш да на си във форум на някоя детска градина. Малко по сериозно се дръжте във форума. Като няма какво да кажеш недей, пропусни. Хайда лек ден. 

Открийте разликите....

 

След този отговор, бих посъветвал питащият когато налива пак масло да си държи устата затворена, че тече простотия и олива всичко.

  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Reingar80 написа:

Абе, пич, говоря за гърловината как са я направили плитка и всичко се олива. За какви пробка ми говориш да на си във форум на някоя детска градина. Малко по сериозно се дръжте във форума. Като няма какво да кажеш недей, пропусни. Хайда лек ден. 

“Пича” от къде да знае, че си с две леви ръце или че се опитваш да наливаш, държейки тубата със зъби… Никой не ти се смее, че имаш такъв лаишки “проблем”, а ти влизаш с бутонките напред… И “пича” е дама, помогнала на много хора в и извън форума, със сигурност чатка нещата далеч повече от тебе, заради което сега сигурно ще го удариш на чест…

  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво като ме предупредиш, изплаших се, сериозно хора, тук се пише за сериозни проблеми, а не да кажете аз членувам във форума. Но то това вече се очаква от тук нататък, един-двама са ми помогнали на конкретен въпрос, другото всичко е "плява", кой както иска така да си го разбира. Оп да не би админа пак да ме "санкционира". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитах за конкретнен проблем, а то какво всеки се обажда, за каквото си иска, че и тон ми държите. Самата гърловина е много плитка и бавно се налива, и исках да попитам за някакво приспособление за наливане по-бързо на маслото, но кой да ме разбере, по лесно е помия да излеете върху някой преди да го разберете. То така е в държавата, преди да пишете помислете дали може да предложите отговор, ако не не пишете. а само като съвет, нали. Благодаря ВИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти е плитка гърловината, наливаш бавно. Ако не те кефи, “приспособлението” се нарича фуния… Ако не можеш да се справиш, има сервизи…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.