Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няма мощност във високите


Димитър Димитров

Recommended Posts

Здравейте група. Имам следното питане. На моята октавията 1.9 tdi 110 коня при по висока скорост на 5та предавка набира добре особено след 3к оборота като влезе в обороти набира набира и на 170-175 замръзва и не иска повече. Няколко пъти в продължение на няколко дни пътувах на дълго и я пробвах всеки път същото 170-175 и не иска повече и не иска. При тази скорост е над 3500 оборота но не съм опитвал на 4та предавка примерно дали ще се случи същото при тези обороти. Според вас може ли да има нещо което да я мъчи защото при нормално каране не съм усетил нищо нередно но това замръзване на тази скорост ми стана интересно. Като за 110 коня все си мисля че не ѝ е това лимита и може малко повече да вдигне. Ако имате предположение или сте имали подобен проблем моля споделете. Благодаря на всички предварително живи и здрави успех. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не ѝ е лимита! 215 на километража би трябвало да ги стигне без проблем. Странна работа е т'ва, което описваш. Освен да я види някой, който да я прочете и да даде мнение. Виждам, че си от Пловдив, а там има вещи хора по въпросите относно Шкода. Дано да е безболезнено за джоба решението! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е комби 1,9 101 к.с. с 5 скоростна ръчна кутия и твърдя, че при скорост над 160 км/ч в купето е много дискомфортно. имам я от нова и по спомен, не съм вдигал повече от 180 км/ч по километраж. не мисля, обаче, че е нормално да "замръзва" на определена скорост, както описваш. прочети я за грешки, вероятно има записани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, joro_kem написа:

моята е комби 1,9 101 к.с. с 5 скоростна ръчна кутия и твърдя, че при скорост над 160 км/ч в купето е много дискомфортно. имам я от нова и по спомен, не съм вдигал повече от 180 км/ч по километраж. не мисля, обаче, че е нормално да "замръзва" на определена скорост, както описваш. прочети я за грешки, вероятно има записани.

Преди да сложа 6-степенната кутия, съм пробвал моята. Вдигнах и поддържах 200км/ч за около 2 минути. На 5-та мисля бяха около 4200rpm, и още можеше, но наистина след 170 е доста нестабилна. Тогава бях и с 15" джанти. Сега не съм имал удобен случай за проба, а и нямам особено желание.

Относно проблема, нека колегата да опита ускорение и при по-ниски предавки, дали няма пак да забива до ~3500 rpm и разбира се диагностика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ghost_rider написа:

Преди да сложа 6-степенната кутия, съм пробвал моята. Вдигнах и поддържах 200км/ч за около 2 минути. На 5-та мисля бяха около 4200rpm, и още можеше, но наистина след 170 е доста нестабилна. Тогава бях и с 15" джанти. Сега не съм имал удобен случай за проба, а и нямам особено желание.

Относно проблема, нека колегата да опита ускорение и при по-ниски предавки, дали няма пак да забива до ~3500 rpm и разбира се диагностика. 

Да колега това обмислям да направя. Ще опитам на 3та и 4та предавка при тези обороти дали няма да забие. На 2ра предавка не го прави ще опитам на 3та и 4та и ще споделя какво е станало. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.05.2022 г. at 20:57, zloQQ написа:

Определено не ѝ е лимита! 215 на километража би трябвало да ги стигне без проблем.

 

Велко, по спомен мисля че максималната скорост на 110-ката е към 190 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, само 130-ката от печките и 1.8 бензин са около - малко над 200 км/ч максимална скорост

O1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не я гледайте тази таблица. За старата ми Фабия пише максимална скорост 160, а аз съм карал с километри със 180. За Октавията ми пише 190, а още преди ремапа си правеше 220

 

Колега @Димитър Димитроввиж линка който съм постнал по-горе. Проблема "на хартия" изглежда еднакъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

винаги има разлика в реалната скорост и тази по скоростомер - отбелязвам само, не се заяждам. линкът от фв форума е много на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Алекси Георгиев написа:

 

Велко, по спомен мисля че максималната скорост на 110-ката е към 190 км/ч

 

Признавам, не съм гледал данните в каталога. Моята съм я пробвал и стигна 215. Не си спомням, каква беше грешката показания-реална скорост, но мисля, че към 8-10км/ч даваше разлика в показанията с GPS. Демек, реално са били 205. С малко засилка ги направих, но ги поддържаше после в продължение на няколко километра. В последствие съм пробвал пак - на равно. Стигна показанията от 215, ама лежерно, хахаха. Сегашната няма грижа до 220 и ги подържа без проблем. Ама само я пробвах няколко пъти и си джиткам лежерно с нея. Над 200 рядко движа. Гледам до там да се ограничавам да не стане някой сакатлък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт на ситуацията. Опитах същото нещо на 4та предавка и пак около тези обороти усетих забиване но не беше същото продължи да ускорява просто по бавно. След това минах на 5та и продължих да ускорявам но опитах не с пълна газ а една идея по отпуснат педала и не се случи такова забиване набрах до към 190 и там вече си искаше пълна газ при което не успя да вдигне повече. Тоест проблема идва като ускорявам на пълна газ. Дали нещо турбото не прави проблем с налягане като ѝ дам докрай газта или поне така си го обяснявам аз? Някой има ли предположения? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прочете ли темата от линка, който постнах на втори май?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.