Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Болт на седалки


Recommended Posts

Колеги, за болта на седалките какъв инструмент се ползва. Торксовете нещо не ми харесват. Кой инструмент пасва точно. За ето това говоря - https://www.ecstuning.com/b-genuine-volkswagen-audi-parts/seat-mounting-bolts-m10x38/n90936901/ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си е баш торкс. Ама не помня кой номер беше на моята (О2 ФЛ). Но като свалях едната седалка за пране - на мивката баш т'ва ми казаха - "Ей ти торкс...18 (примерно) - кадърно момче си, сам можеш да си свалиш седалката."

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @zloQQ - Може и да влиза "Torx" но не е. Води се "Polygon".

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го знам разговорно като "шлиц" или дванадесетостен. Волана също се развива с такъв, както и други детайли, като шайбата на алтернатора. Е разбира се има различни размери. Мога да услужа, ако пасва размера. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно ТОРКС е това което се търси - дванадесет ъгълен камък. Polygon е с пет (или шест понякога, но с не равни страни) ъгъла и най-често не е бит, а камък. Другите шестоъгълни битове са имбус (шестограм на нашенски) и еврейска звезда, като тя може да е с отвор за пъпка на средата или гладка.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои уточнения, по ред на качването:

1) Hex (инбус, шестограм)

2) Ribe (подобен на torx профил, но с правоъгълни окончания)

3) XZN (дванадесетостен, понякога наричан 12-стетен torx)

4) 5-лъчев torx (когато е с отвор в средата, се нарича bo-torx)

5) torx (когато е с отвор в средата, се нарича bo-torx)

inbus.png

ribe.png

xzn.png

5 torx.jpg

Torx.png

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.