Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов Шкодаджия


Mihaylov

Recommended Posts

Здравейте колеги, от вчера съм собственик на Шкода октавия II 2.0tdi. За сега съм с много добри впечатления, но имам и няколко въпроса. Искам да й сменя маслото, но представа си нямам какво масло да й сложа, нито марка нито вискозитет. Сигурен съм че има писана тема за това, но не съм свикнал на търсачката и нищо не откривам. Моля за мнения вие с какво масло ги карате и каква марка. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не видим снимки - не вярваме ?

Маслото е важно да отговаря на изискванията на производителя. Колата с какъв двигател е - PD или CR? Ако е фейслифта, би трябвало да е CR.

504 00/507 00 ей т'ва е важно. Лично аз ползвам Ravenol VMP 5/30 от както имам колата. Xenum, Bardal също са ОК. При масовите масла е възможно да попаднеш на менте, аз за това съм ползвал Xenum и Bardal на старата кола, а сега - Ravenol. По-скъпи са, но на практика са с доста по-добри показатели от масовите или оригиналното на VAG, които покриват минималните изисквания на производителя. 

Във форума има тема за Xenum масла и обяснения към някои от основните им продукти, а в първото мнение има и линк към вносителите >>>

 

Относно Ravenol-a и по-точно специално отговарящото масло за CR двигатели на VAG, ще пусна линк към магазин, където в момента има добра промоция - 5 литра на цената на 4! Вчера точно си говорих с приятел за смяна на масло, та той ми прати линка. Не знам до кога ще е валидна цената обаче (какъв е срока на промоцията) >>> 

https://oilgroupbg.com/ravenol-vmp-5w-30-4l-1lfree.html

 

Bardal - мисля, че има достатъчно инфо и из самия нет. Тук не знам дали е обсъждано в детайли...

 

Успех! И чакаме снимки!

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ravenol VMP 5W30 слагам и аз на помпа дюзата.

Интервал 15 000, вече няколко смени нямам забележки.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.