Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на акумулатора при изгасена кола


samy

Recommended Posts

Здравейте, имам голям разход на енергия от акумулатора при изгасен двигател. Установих, че се дължи на верига, отговаряща за лостчетата на мигачите и стъклочистачките. На схемата в ръковоството се води F2 (Предпазители моторен отсек тип 2). При включен предпазител е около 70 мА, при махнат - 10 мА. Моля да ми препоръчате сервиз или специалист, който може да се заеме с ремонта. Колята е Шкода Октавия МК2 2.0 FSI, комби, бензинова,150кс, с газов инжекцион. Писах за същия проблем и в другия форм за Шкода, но за сега нямам решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да попиташ в Трансексперт. Аз там бих звъннал да кажат, могат ли да отстранят проблема (най-вероятно със смяна на лостчетата). Или Автокомплекс РС. Също може да потърсиш и Петър (Pepino) от форума...

Успех!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормата е до 150 мА , отделно има време за да "заспи" модула на централната електроника (за различните модели е различно - от 5 до 30 мин.) . При 70 мА аз лично не бих пипал нищо .. ако ти пада акумулатора , виж от кога е и се замисли за нов . 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Нормалното  за модела е от 10 до 20 мА, при 70 мА дори и нов акумулатор постепенно ще "клекне" през зимата ако не се кара всеки ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.