Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум в скоростната кутия


cucun4oto

Recommended Posts

Здравейте ! Появи се шум в скоростната кутия по време на движение който като натисна съединителя изчезва . На място при работещ двигател го няма . Отидох на сервиз където след диагностика ми казаха,че скоростната кутия е "тръгнала" . Попитах какво следва и ми бе обяснено , че трябва да остава колата за няколко дни за ремонт при който щели да сменят някакви лагери . Цената на комплект лагери бил около 500 лв. Отваряне и после затваряне на кутията още 500 лв. Евентуално щели да видят и съединителя в какво състояние е . Реших да потърся и второ мнение . Отидох човека покара колата и ми каза , че кутията е доста зле с сериозен шум в нея . Истината е ,че още когато я взех преди почти 3 год. имаше шум на който не обърнах внимание и явно доста съм свикнал с него . Сега обаче се появи и нещо като много леко стържене , ама не постоянен . Та да се върнем във втория сервиз , човека ми обясни че има два варианта . 1.Ремонт на моята си кутия и 2.смяна с друга същата втора ръка .При първия вариант  се оказва , че в София има две-три места (читави) където това се прави но се чакало доста . При втория не се знае тази която евентуално ще намеря втора ръка в какво състояние  ще бъде , разбирало се чак когато се сложи . И другото , че трябва  да е абсолютно същата (според кода ) за да е наред всичко . Пред голяма дилема съм хора .Ако някой е минал през това моля да сподели ! Колата ми е Октавия 2 комби фейслифт, 2011 , 102 коня ,LPG .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз знам, че скоростните кутии са слаба част. Имам познати със същия проблем. Направо избирай вариант 1, но не чакай много, защото ще си принуден да избереш вариант 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой колега с Голф 5, със същия двигател, е в същата ситуация. В момента чака лагери и след няколко дни ще влиза за ремонт. За цени още не мога да кажа, ако издържи твоята, ще ти дам повече информация след ремонта. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.