Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регенерация на OPF/GPF 2.0 TSI


3phone

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

След успешно изминати малко над 10 000 км. ме осени въпроса "ко прайм с филтъра за твърди частици, как да регенерирам и как разбирам, че влиза в регенерация и Т.Н."

 

Та въпроса ми е, някой с 2.0 ТСИ мотор минавал ли е през процес на регенерация и как усеща, че двигателя влиза във въпросния процес. Даже процеса същия ли е като при дизелите и трябва ли да се кара определено време на по-високи обороти, за да може да се регенерира въпросния филтър за твърди частици?

 

Аз лично до момента не съм забелязвал по-странно поведение на двигателя, примерно повишени обороти на мотора, съответно да е влязъл в регенерация, като съответно не знам дали за 10к км е дошъл момент за регенерация. За това и отправям въпрос тук към колегите с повече опит, а може и да се заформи интересна дискусия, която да е полезна в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.