Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на ангренаж- сервиз?


sando2

Recommended Posts

 Здравейте, колеги. Да питам, някой, ако си е сменял ангренаж на  1.2 TSI , да даде насоки към читав майстор. До сега удрям на камък, там където съм си правил колите, отказват- или не знаят как се прави, или нямат инструменти за този двигател. Ако дадете насоки, ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, The Best Forman, ЕуеаТек или ПоршеБГ не е опция, много чакане и т.н. Ще погледна темата за контакти на Пепино , иначе не знам защо се дърпат майсторите за този двигател.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нула 888 900 960 за да ти е по-лесно , а защо се дърпат - няма информация и специализираните инструменти още не са пускани на промоция в Лидл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
преди 43 минути, sando2 написа:

Благодаря, колега, свършихме работа с Пепино, всичко смени както си трябва

Зная , присъствах на дейностите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, че в твоята тема, но кога се сменя този ангренажен ремък? От Еуратек така и не можаха да ми кажат ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Typi_taratajki написа:

Сори, че в твоята тема, но кога се сменя този ангренажен ремък? От Еуратек така и не можаха да ми кажат ? 

И аз така знам - 150-200 К , ама моята не съм я купувал от Еуратек, реших да го сменя. А и водната помпа беше тръгнала да сълзи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, The Best Forman написа:

Оригиналния може и да изкара 150-200 000 км. после 90-100 000 ако ти стиска.

А времеви интервал? Аз сега съм на 67 хил. и 6 години. 200 хил. ще направи.... ? Едно време имаше "150 хил. или 5 години". Сега няма ли? Гума някаква нова ли са открили, вечна? 

Редактирано от Typi_taratajki
Правописна грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време в колите имаше метал , сега всичко , което може е пластмаса .. честно казано не съм се задълбавал в предписанията на ВАГ , но със сигурност поне до 90 000 ще те изкара без значение от годините.

Аз поне до осмата година няма да я мисля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Днес минах през Надежда, имам да оправям един калник и броня, и да питам кога да в закарам. Но реших, така и така съм там, да питам за час за ангренажен ремък. Приемчика погледна досието на колата и ми каза "ще ти вземем парите, ако настояваш, но ремъка се сменя на 150 хил. или 10 години". И едвам ме нави да изчакам още година-две ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...
На 19.04.2023 г. at 22:54, Typi_taratajki написа:

Днес минах през Надежда, имам да оправям един калник и броня, и да питам кога да в закарам. Но реших, така и така съм там, да питам за час за ангренажен ремък. Приемчика погледна досието на колата и ми каза "ще ти вземем парите, ако настояваш, но ремъка се сменя на 150 хил. или 10 години". И едвам ме нави да изчакам още година-две ? 

 

Каква цена ти казаха тогава?

Смени ли го вече?

На мен ми предстои смяна скоро, та за това питам.

За Fabia III, 1.2tsi, питам.

Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, yavor_ написа:

 

Каква цена ти казаха тогава?

Смени ли го вече?

На мен ми предстои смяна скоро, та за това питам.

За Fabia III, 1.2tsi, питам.

Благодаря 

Смени го , че и няколко пъти и смени маслото и я продаде даже .. сега кара Поло.

За подробности по-горе има телефон на Пепи.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, sando2 написа:

Еииии, човек да не си купи Поло.....🙃

То е същото , ама с друга емблема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, The Best Forman написа:

То е същото , ама с друга емблема ;)

Значи не съм отхвърлен на 100 % с Полото 😎

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.03.2024 г. at 11:13, yavor_ написа:

Каква цена ти казаха тогава?

Тогава не ми казаха нищо. 
Но преди месец пак ходих и наистина се бях замислил сериозно да сменям и питах за цените. 
Ами...ще покарам още малко 😂 Над 1000 лв. ми каза този от резервни части. Сменяла се и водна помпа, дори и да и няма нищо, ако смеяш при тях за да ти дадт гаранция на ремонта. Без нея не е толкова зле, но тя е към 500 кинта. 
Някакви ролки, обтегачи, щуротии...но не ги запомних. Та май ще е догодина. Свалих капака и погледнах ремъка, няма му нищо. Според мен, ако се предава нещо, няма да е той, а някоя от разните ролки и лагерчета около него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

500 кинта за водна помпа ми се вижда "малко" множко. Всъщност много множко ми се струва :) Но, за съжаление, е ключов елемент, защото се върти от ангренажа и, ако сдаде багажа си заминава целия двигател :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш ли ремък, се сменя и водната помпа, до колкото си спомням, водната помпа я взех за около 300 + лв.- CONTINENTAL. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На водната помпа слабото място са многото пластмаси в корпуса , иначе може да се смени и отделно , но се сваля при смяната на ангренажа и вероятността да протече корпуса е голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.