Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо почти не се продават употребявани бензинови Шкоди в БГ?


niki8881

Recommended Posts

преди 43 минути, shaft написа:

 

Скоро ще е за вериги тоя двигател :D 

Венци, колко скоро, в години, колко скоро, като достигнати километри, да си знаем, ние набуталите се. ?

 

Такъв двигател, на Супърб 2, вече 13 години обикаля цяла Европа, 200 000 километра гони, доста от вас, както и аз, познавате собственика, ядове със задвижващия тракт и свързаните с него системи няма.

 

Сега, каквото трябва да се сменя по предписание от производителя или по препоръка на доказалите се майстори, сменено е, не се правят компромиси с грижите за колата.?

 

преди 45 минути, niki8881 написа:

 

Аз скоро си купих Оctavia 2017 1.4 TSI DSG(7). 150 к.с на 89 хил. км 
и честно да ти кажа съм доста доволен :) Нямах все още възможност да я пробвам на дълги разстояния,

но последно бях до езерото Панчарево, та за около 50 км (градско и извънградско) ми даде разход 6.9л/100км 

при яко климатик и отопление на седалки + волан. 
150 кс на 1.4 TSI бих казал, че се води като един от най-икономичните, но и пъргави вдигатели, доста добре се държи на пътя, 

набира бързо, усеща се, можеш да изпреварваш спокойно, а DSG-то сменя скоростите доста добре. Пу, пу, да не е уроки :D

 

Разходете се някой ден и отвъд Панчарево, до Щъркелово гнездо, например, да изпитате още по-голямо удоволствие по завоите.

 

Поздравления за страхотния избор.?

Редактирано от РусенскоВарено
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, РусенскоВарено написа:

Венци, колко скоро, в години, колко скоро, като достигнати километри, да си знаем, ние набуталите се. ?

 

Тя пък била 2017та, не видях, че е второ поколение 1.4 TSI :D Вериги няма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, shaft написа:

Тя пък била 2017та, не видях, че е второ поколение 1.4 TSI :D Вериги няма. 

Има бре - в багажника зимата ;)

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя път @shaftсе изцепи в стил "на баира към Витиня ще слизаш да за буташ", както обясняваха за моята кола.

Корал съм за проба една след друга 1,4 tsi стария ДВГ 140 коня и 2,0 конумрел 140. И двете с dsg. Ми бензиновия се развърташе много по-пъргаво, по-тих, по-малко Вибраций (много го мразя този римски пълководец), изобщо повече вървеж и повече удоволствие.

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе...аз казах, че темата ще стане бензин-дизел и още нещо. Ама на ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се .. изкажа :)
Вторичния автомобилен пазар в България е силно зависим от това, какво се купува и кара в Европа(та). Е да, ама там фирмените коли са основно дизел. Дори в някои държави, примерно Белгия и Холандия, дори само дизели. Бензиновите коли се купуват за лични и ... са в пъти по-рядко срещани от дизелите. Съответно възможността да намериш бензинова кола, втора ръка, на 3-4 години и 100-120к е почти нулева. Съответно и вноса в България е такъв. Затова и е малко вероятно да се намери читава бензинка за внос. А,когато все пак се намери, се харчи, като топъл хляб :)

Що се отнася до бензин срещу дизел - карам и двете горива и всяко си има предимство. Въпроса е, как и къде го ползваш ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, shaft написа:

 

Скоро ще е за вериги тоя двигател :D 

Кога по -точно? Знаеш ли колко са разходите по с яна на верига?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Ivaylo_Simeonov написа:

Кога по -точно? Знаеш ли колко са разходите по с яна на верига?

С вериги са първо поколение до 2015-та. След това са второ поколение и са с ангренажен ремък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, shaft написа:

С вериги са първо поколение до 2015-та. След това са второ поколение и са с ангренажен ремък.

Абсолютно невярно.?

2012 излиза ЕА211 с ремък, с който е представената през месец декември същата година Октавия 3 1.4TSI 140hp, заменяйки дотогава съществуващият EA111 с верига, който е в експлоатация от 2005.

Редактирано от РусенскоВарено
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, РусенскоВарено написа:

Абсолютно невярно.?

2012 излиза ЕА211 с ремък, с който е представената през месец декември същата година Октавия 3 1.4TSI 140hp, заменяйки дотогава съществуващият EA111 с верига, който е в експлоатация от 2005.

Какво мислите по въпроса с чип тунинга? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Ivaylo_Simeonov написа:

Какво мислите по въпроса с чип тунинга? 

Сън не ме лови.?

Търсите @Pepino - Богът на тунинга, той ще Ви накара да се смеете щастливо и на глас, дори когато сте дълбоко заспал.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за феновете на бензина чувам от Щатите може да се докарат примерно от ваг има аудита бензинови цените били 20-30% по-ниски с включени всички разходи 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам и аз мнение за 5ст… имам 200к+ км на дизелови шкоди и толкова на бензинови! Все големите мотори! Дизелите харчат по-малко, вървят също така, по-проблемни, редовни и скъпи за ремонт! Карам около 15к км годишно… разлика от около 3л/100км при 10% по-ниска цена на бензина ми е около 5лв/100км! Или до 750лв на годишна база! Карам поредна Шкода бензин, с ремап над 200кс, на малък пробег, без проблемите на многотъркалян дизел, и най-вече, не губя време за посещения в сервиз(тук и Пепино има пръст, че се грижи за возилата ми от години и дори с дизели, пак не съм страдал много, ама с един дизел време и разходи, колкото за 2 бензина съм имал)! А за вървеж, няма дизел на Шкода, по-пъргав от аналогичен бензин! Реално при мен, за същите пари, като за дизел на 300+к км се возя на бензин на 100к км… не губя време за оправяне и не побългарявам куп агрегати, заради високата им цена за подмяна, не плащам редовно с време и пари, за ремонти по периферия и тн! Накрая едни 60лв месечно, 15лв седмично или 2лв на ден разлика са ми ОК(без разликата за пари по ремонтите)! За мен е също важно и вървежа, дизелите са ми неприятни и мудни! И отбелязвам, сравнявам на пари кола на 100 и такава на 300к км! Дизелка на 100к реални ще е +20% поне нагоре от бензинка на същия пробег! Наскоро един приятел каза нещо смислено - да караш дизел е като жена ти да е с малки ц*ци, върши работа, ама не ти е кеф, все ще си мислиш за другата опция(кола, жена)… не знам някой с бензинова или такава с големи **** да иска дизел или с малки :)! Друг път съм чувал, че дизел си купуват хората само за панталони тип дънки или мазохистите, за лична кола…, за служебна, каквото дайде, такова!

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
На 31.01.2023 г. at 18:04, sauber написа:

Всички са ти отговорили, като аз бих допълнил, че не важи само за Шкода. Това до някъде е и причината да си търкалям старият бензинов Супърб :) В момента специално дебна за 2.0 TSI Супърб, защото дизел бих карал само и единствено чисто нов, а нова колата не бих си купил каквото и ще да става поради ред причини :) Колко време ще продължи дебненето, един Господ знае... Ако не го издебна, освен марката, най-вероятно ще сменя и държавата (Шкода го броя за немско, понеже си е VW), да не кажа и континента производител, насочвайки се към братята от Южна Корея :)

 

 

Ако не си намерил автомобила, има такъв наличен в оказиона на Пежо. Намира се във Варна. Обяви ли са го на 67к лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пуснал за продажба моята бангия?

1.4tsi DSG 2017г. на 75к км.?

Та има бензинови за продажба,въпроса е,че цените не са никак "приятни"

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, al_tishone написа:

Ако не си намерил автомобила, има такъв наличен в оказиона на Пежо. Намира се във Варна. Обяви ли са го на 67к лв.

Благодаря за сигнала :)

Погледнах я, несериозно е. За тази сума ще си взема извънземна Е класа от същата година.

Супърба е чуден автомобил, но с каквото и да го блъскат е треторазряден (има VW и Ауди над него). Цените са смешни, нямам идея кой ги плаща, ама с кеф да си кара колата му пожелавам! Хората полудяха ?

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.