Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с улични животни, търся съвет.


vmsh

Recommended Posts

Здравейте. 

Преди време установих, че нощно време върху акумулатора на колата, спи някакъв уличен котак. Викам си няма проблем животинка, нека да спи на топло. Обаче това ми мнение днес се промени рязко на 180 градуса, след като видях откъртена броня в дясно, изпочупени всички пластмаси под бронята, полуизяден под калник. Надрани двата предни калника плюс решетка и капак.

От комшии разбрах, че нощес три улични песа са се завирали под колата, качвали са се на капака и е било страшна олелия. Мъжът е ходил да ги гони, ще не могли да спят. Смятайте, щом номера беше свален на земята и в единия ъгъл е перфориран от зъби ? Добре, че каското покривало такива щети.

Та до тук с оплакването, сега питането.

Търся някакъв препарат за пръскане, примерно по кората на предния капак за пропъждане на такива гадове от животински произход. 

Взех един спрей от зоо-магазин, но е за затворени помещения и предполагам, че на улицата ще изфирясва много бързо... 

Ще съм благодарен на всякакви съвети.

Колата стой на улицата, варианта за гараж отпада...

Благодаря Ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години си купих ултразвуков уред , който по спецификации трябва да действа на мишки и котки. Пробван е и когато го включа , не стъпват около колата , а няма ли котки , кучетата няма да ти ядат колата.

Ще проверя какъв е уреда и сайта съществува ли и ще ти пратя линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ултразвуковите уреди, предназначение за автомобили, бусове, джипове и т.н., са уреди срещу различни гризачи. Примерно този вид. Не вършат или поне по спецификация не вършат работа срещу котки. За котки има отделни, част от които са на батерии, но все си мисля, че са прекалено големи за двигателния отсег. Но пък може да съм изпуснал част от предлагането на пазара за такива неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам точно от този вид и когато видя следи от котки по капака , включвам го за два-три дни и после с месеци не стъпват по капака.

Ако трябва целенасочено да го тестваме - имаме приятел с гараж и котки около гаража , ще му измием колата , ще включим съоражението и ако пак има стъпки , ще си го прибера. Ако няма , ще му купя и на него ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, The Best Forman написа:

Аз имам точно от този вид и когато видя следи от котки по капака , включвам го за два-три дни и после с месеци не стъпват по капака.

Ако трябва целенасочено да го тестваме - имаме приятел с гараж и котки около гаража , ще му измием колата , ще включим съоражението и ако пак има стъпки , ще си го прибера. Ако няма , ще му купя и на него ;)

Здравей.
А дали случайно ти остана време да погледнеш за сайта?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, vmsh написа:

Здравей.
А дали случайно ти остана време да погледнеш за сайта?

Благодаря.

Същото от примера на Юли (Mishelle) - примера със зелените букви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм доста видеота по интернет как улични псета къртят автомобили, не се знае за какво.

Нямам конкретна препоръка но докато намериш решение можеш да поръсиш около автомобила с нафталин. Това дразни всички гризачи и животни с остро обоняние.

Бяха ми го препоръчали когато и аз имах проблеми с мишки в моя автомобил (тойота) преди години. После си взех един уред който работи с радио фреканс за прогонване на мишки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви момчета.

От случката на сам всеки ден ръся двигателният кош с някакъв спрей с мирис на лимон (предложиха ми го за проба от една ветеринарна клиника). Дали има ефект, не мога да кажа понеже колата седи на улицата и все си мисля, че всичката миризма изфирясва много бързо. Но може и да върши работа, все пак животните са с много по-чувствително обоняние от нашето.

Поръчах уреда от поста на Mishelle, чакам да ми го доставят и да видим...

п.п: То и в сервиза където искам да я поправят в момента е лудница и чакам ред, та ако още имат мераци да ядат (каквото е останало), сега е момента докато не е оправена ?

п.п2: Levcho и тук потърпевша е тойотата на жената ?... Брех тез тойоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.