Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на крушка на дневните светлини на Шкода Октавия Фейслифт 2010г 1.4 MPI 59 kw.


Цайса

Recommended Posts

преди 2 минути, Цайса написа:

1665538137_viber__2023-02-03_16-04-52-923.png.ffcc64fcfcf5d8109c012632691a4b98.png

 

преди 2 минути, Цайса написа:

1665538137_viber__2023-02-03_16-04-52-923.png.ffcc64fcfcf5d8109c012632691a4b98.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм свалял никога , но защо е необходимо да се сваля фара за мъгла .. според мен по-резонно е да се свали подкалника или ако е делим , само предната част и от там трябва да има достъп до крушките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Не съм свалял никога , но защо е необходимо да се сваля фара за мъгла .. според мен по-резонно е да се свали подкалника или ако е делим , само предната част и от там трябва да има достъп до крушките.

Да,обаче зад десният фар се намира казанчето за течността за чистачките и явно ще трябва качване на повдигач за да се работи по-добре.Ще я карам в понеделник при един приятел със сервиз до нас,та ще видим кое-как ще е.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалят се фаровете за мъгла, те са двусекционни и се сменят крушките на дневните светлини.

https://youtu.be/-Q8-RTv2fVY

Редактирано от 4е4о
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много 4е4о-то било супер фасулска работа.Имам изтеглено от Нета ръководство на собственика и там наистина е показано,че по този начин трябва да се процедира.Още утре ще отида до гаража и да опитам на моята Шкода дали има такова капаче-допълнение към решетката.А би ли ми казал какъв модел са тези лед крушки?И те с този допълнителен накрайник ли се купуват,който беше сложен преди подменяне на обикновената крушка с лед такава.Някаква номерация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, The Best Forman написа:

Не съм свалял никога , но защо е необходимо да се сваля фара за мъгла .. според мен по-резонно е да се свали подкалника или ако е делим , само предната част и от там трябва да има достъп до крушките.

Сваля се фара, при това елементарно. По упътване се махат малките решетки в бронята и от там бъркаш с пръсти (пътем се одираш и/или порязваш на едни гадни ламарини), натискаш заключваща елемент и го избутваш.

А лесния начин - вадиш една стара кредитна карта, мушкаш я между вертикалния прав ръб на фара и бронята, разклащаш и чуваш как щраква заключването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.