Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж на датчик за температура на антифриза.


miro_vtu

Recommended Posts

Здравейте, колеги, жена ми има Фабия 2 2012г. 1.4mpi 86коня. 
 

Та въпроса ми е: 

 Понеже няма датчик за температурата на охладителната течност, а е хубаво и искам да си има, как мога да сложа датчик и уред, който да показва температурата. Намерих един преходник за монтаж на датчик, но се чудя къде и как точно да се направи и дали може? 
 

Благодаря! 
Това е преходника: 

8BCE8A30-1265-4C0E-A5A7-A8FFB55DF727.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и такива BGN 52.39  32%СКИДКА | Автомобильный бортовой компьютер NEXPEAK A203 OBD2, цифровой измеритель скорости, расхода топлива, температуры, сканер OBD2
https://a.aliexpress.com/_mPLlBb4 който чрез буксата за диагностика показват различни данни 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих си сложил медия с андроид и едно блутут устройство в ОБД то и ще може да гледа всичко по двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, miro_vtu написа:

Намерих един преходник за монтаж на датчик, но се чудя къде и как точно да се направи и дали може? 

 

По принцип, Датчика се монтира на малкия кръг на охл. с-ма. Този преходник е лесен за поставяне, но не знам дали Фабия има водно съединение на малкия кръг. Също определящ е и диаметъра. Датчика и уреда трябва да са к-т. /съгласувани/

Свързване - Плюс от "контакт" директно на уреда, маса от датчика до уреда. Това мога да кажа. По-съвременни, модерни и актуални неща, колегите са предложили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, The Best Forman написа:

Аз лично бих си сложил медия с андроид и едно блутут устройство в ОБД то и ще може да гледа всичко по двигателя.

 

Такова ли?

 

70266798_IMG_20230204_1427225762.thumb.jpg.0a593fc344d282a6f56df5f01d86500c.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ТУК съм писал за две такива устройства, които ползвам. Бих казал - доста полезни. Основно предимство пред показването им на медията е, че можеш да имаш и навигация и данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, на медията също можеш да имаш двете. Split screen си бачка. Правиш си на Torque един екран с най-желаните (полезните) показания, да не е като моя и си готов. Между другото, дори и така, навигацията ми си бачка в background и мрънкаше днес за полицаи/радар на влизане в София по Тракия. Бяха на Петрол-а в цивилна кола на самата бензиностанция, а камерата беше сложена баш на отбивката за влизането. Ако не ми беше казала навигацията, щях да се сдобия с фиш 100%. Дано 80 км/ч. да са били ОК :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам основно Waze и не съм намерил начин да "split"-на екрана. Пък и ми е доста по-удобно да си имам отделно екранче за различните данни, вместо да използвам медията. Но това е лично предпочитание. Затова и пуснах линка към темата - да може човека да го има предвид, като опция.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря, колеги! Това с тази джаджа към OBD-то сега разбирам, че имало. Значи, до колкото разбрах в OBD-то се включва блутут модул, който се свързва безжично с екрана и предава данните? 
Ще го помисля това, защото медия си има оригинална и не ми се сменя. 
 

Бъдете Живи и Здрави! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш оригинална медия, OBD адаптера няма да работи с нея. В различните си варианти той работи само с iOS и Android устройства. Отделно, някои разработчици на софтуер ползват техни си адаптери. Но нито един от тези варианти не става за фабрична мултимедия. Най-лесно, най-евтино и без преправяне или подмяна на нещо е добър OBD адаптер + мобилен телефон + подходящ софтуер. Освен температурата на охлаждащата течност, ще можеш да следиш и доста други стойности, данни и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.