Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Копчето за старт-стоп на двигателя (KESSY)


PRR

Recommended Posts

От доста време копчето за "палене" ми създаваше проблеми, т.е. не "захапваше" от едно натискане и искаше да запали/загаси от раз. При последното обслужване от ЕТ предложиха да го сменят и аз не се дърпах ... много :D Самото копче струва 61.56 без ДДС, а смяната му 21.00 без ДДС. Понеже ми беше доста интересно, какво точно има в това копче за тия пари, както и какво точно му се разваля реших да разглобя старото. Ето как изглежда от вън и вътре:

20230126_181740.thumb.jpg.23aed7cef92d7d906431cb00fb6a7d1b.jpg

20230126_181849.thumb.jpg.2151372166db9e7f2bc232dc98d109b1.jpg

20230126_182029.thumb.jpg.f5144efd9769ba07c1be62035574240b.jpg

При внимателно вглеждане на втората снимка се забелязват едни черни петънца върху сините "пъпки", както и жълто/кафяво върху "пистите". Това е натрупана мръсотия, предполагам прах, която пречи да се осъществи добър контакт, съответно и колата да запали. Почистих ги и сглобих бутона за евентуална смяна в бъдеще. Разглобяването ми отне 2-3минути, а сглобяването под 1, самото почистване още 5. Т.е. за 10мин работа, изключвайки самия демонтаж от колата (направено от ЕТ). Но, надали и това е над минута, максимум 2...

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно! И така ще го оправям това копче, ако се развали пак. Дистанционното на Булсат струва 10лв и ще стигне за поне 10 копчета :D 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Аз лепя готварско фолио от това алуминиевото на проблемните бутони когато падне покритието. Изпитано и работи безотказно, доста дистанционни съм лекувал така.

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Понеже и друг човек ми се оплака от проблем със същия бутон качвам клип как се демонтира болника

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.