Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Виене откъм скоростите при подаване на газ


legaltk

Recommended Posts

Колата е О1, 1,9 дизел ПД на 250 хил.км.

Чува се виене откъм скоростите при подаване на газ.

При отнемане на газта виенето изчезва.

Най-силно се чува на 4-та, по слабо е на 3-та. На 5-та скорост няма виене.

Въпросът е към какво да се насоча и какъв ремонт ме очаква?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно някой лагер се е пренесал в отвъдното.

Ако не си сменял никога масло в скоростите , може да пробваш първо с него и някаква добавка и ако не стане , тогаз отваряй скорости.

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мой познат с същия мотор скоро я прави взе втора употреба около 300 лв 200лв сваляне и качване за ремонт на неговата сваляне качване и части искаха около 1000лв 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление лагаерите не са никак евтини, като добавим и ново масло и труд сметката ще започне с 4 чифри.

За съжаление моятя кутия вече я продадох иначе можеше да те уредя. Беше без забележки, но реших да мина към 6 степенна. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Вероятно някой лагер се е пренесал в отвъдното.

Ако не си сменял никога масло в скоростите , може да пробваш първо с него и някаква добавка и ако не стане , тогаз отваряй скорости.

 

Маслото на кутията е сменяно на 140 х.км. с оригинално "гумено" масло по спесификация в Еуратек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ghost_rider написа:

За съжаление лагаерите не са никак евтини, като добавим и ново масло и труд сметката ще започне с 4 чифри.

За съжаление моятя кутия вече я продадох иначе можеше да те уредя. Беше без забележки, но реших да мина към 6 степенна. 

 

По спомен кода на ск.к. е EUH, няма ги много монтирани тия кутии с другите 1,9 двигатели и не се намират лесно втора ръка. Имаш ли инфо по тези въпроси?

Твоята новата кутия с какъв код е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, legaltk написа:

Колата е О1, 1,9 дизел ПД на 250 хил.км.

Чува се виене откъм скоростите при подаване на газ.

При отнемане на газта виенето изчезва.

Най-силно се чува на 4-та, по слабо е на 3-та. На 5-та скорост няма виене.

Въпросът е към какво да се насоча и какъв ремонт ме очаква?

 

Адаш, мисля че е диференциала. И не лагери, а зъбните колела. Той е в к-т със скоростите. Така или иначе - друга кутия.

Не е спешен ремонта, само виенето може да се увеличи.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно защото може и да е диференциала, а не точно ск.к., затова попитах да чуя и още мнения по този въпрос.

В такъв случай - ремонт или друга кутия? Някой правил ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, joro-120L написа:

 

Адаш, мисля че е диференциала. И не лагери, а зъбните колела. Той е в к-т със скоростите. Така или иначе - друга кутия.

Не е спешен ремонта, само виенето може да се увеличи.

Ако е диференциал , не трябва ли да вие на всички предавки?

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2-ра са ниски оборотите, не се чува виене. На 3-та се чува слабо. На 4-та се чува повече, дори е дразнещо. На 5-та няма виене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, legaltk написа:

На 2-ра са ниски оборотите, не се чува виене. На 3-та се чува слабо. На 4-та се чува повече, дори е дразнещо. На 5-та няма виене.

Аз за това си мисля , че може да има запушване на маслена магистрала във вала на 3 и 4 та (т.н. коксуване) и да иска само промиване и почистване , но може да се оправи и само с ново масло .. ако свалиш пробката ще се ориентираш.

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, legaltk написа:

 

По спомен кода на ск.к. е EUH, няма ги много монтирани тия кутии с другите 1,9 двигатели и не се намират лесно втора ръка. Имаш ли инфо по тези въпроси?

Твоята новата кутия с какъв код е?

Мисля че мога да помогна. Виж си съобщенията. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, The Best Forman написа:

Ако е диференциал , не трябва ли да вие на всички предавки?

Има логика.

Виенето при зъбни колела е в зависимост от натоварването им.

 

Преди 18 часа, legaltk написа:

Чува се виене откъм скоростите при подаване на газ.

При отнемане на газта виенето изчезва.

Това ме кара да мисля, че виенето е от зъбни колела/зъбна предавка. И евентуално диференциал. Много ми се вижда едновременно да се "развият" няколко предавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, legaltk написа:

...В такъв случай - ремонт или друга кутия? Някой правил ли е?

 

Жорка, много труден въпрос за мен. За смяна лагери, добре. Ако е смяна на зъбни колела съм песимист. Самата кутия си има работно напасване на зъбите. Точни хлабини между зъбните предавки и не винаги се получава искания резултат. Без да съм специалист по кутии.

Тоест, не знам дали ремонта ще излезе удачен. Трябва консултация с наистина добър майстор по ремонт на скорости и диагноза.

За втора ръка кутия, пак си е рисково. Няма как да знаеш състоянието, освен ако е от познат човек, свалена от негова кола, която е карал до последно и гарантира състоянието й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ли е че е от скоростите, щото аз в момента съм с подобни симптоми и при мен е от турбината, установихме го на криковете в сервиз, до последно мислех, че раздатка. Тоя проблем ми е при Скаута обаче CR мотора. Аз само предполагам, но не е лошо и това да погледнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбината също си свирука, ама тихичко и лекичко, отпред вдясно. Вече й знам песничката. Следя я и нея, но тя си е отделен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.