Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Багажник за велосипед


Якимов

Recommended Posts

Здравейте, искам да си избера подходящ багажник-стойка за велосипеди? Някой сблъсквал ли се е с такъв вид проблем? Мисля че, най-добре е да е на покрива но ако има и вариант за заден. Колата е 2 фейслифт 2012 - хечбек 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заден ако слагаш - най-добре е на теглич. На задния капак и пристегнат с ремъци е тегава история. Възможно е да се отхлаби и да почне да се клати или колелата да одерат боята. Ако трябва да вземеш нещо от багажника - пак е тегаво. Има багажници за теглич, които могат да се наклонят и да отвориш багажника при нужда. Прилично скъпички са обаче.

Аз ползвам стойки за колела на покрива, понеже нямам теглич. Идеални са. До 180 няма грижа, макар да се препоръчва скорост не повече от 120. Ако нямаш греди за тавана - не взимай квадратни, че шумят. Ако решиш за стойки отгоре - приятел си продава неговите 2 - Thule със заключване. Мисля, че бяха като моите, но ще го питам, за да не излъжа.

Иначе - ето как е при мен с такива стойки на тавана:

 

Screenshot_20230308-153311-747.thumb.png.4c156511ff54802644e7f6c65575e60c.png

 

Screenshot_20230308-153331.thumb.png.03f122865cc2cc2766260141df6596a1.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на колегата напълно. Най-удобно е на теглича отзад. Хем не трябва да ги вдигаш чак на покрива, хем не развалят аеродинамиката чак толкова. Като недостатък мисля, че при мокро/кално време ще хвърля повече кал от гумите на колата върху колелата. На тавана при хубаво време пък се лепят насекоми по рамка/амортисьори/кормило и после трудно се чистят. Има значение и колко колела ще се возят. Повечето стойки за теглича са за 2 или 3 колела. На тавана се събират 4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер сте, много благодаря за ползотворните Ви мнения. Аз нямам теглич и май ще се спра на варианта за таван. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Якимов написа:

Здравейте, искам да си избера подходящ багажник-стойка за велосипеди? Някой сблъсквал ли се е с такъв вид проблем? Мисля че, най-добре е да е на покрива но ако има и вариант за заден. Колата е 2 фейслифт 2012 - хечбек 

 

Хечбек няма да има релси на тавана… напречните греди, на които се слагат стойките за връзване на колело, ще скапят боята на тавана! Отделно качване и сваляне на колело от таван е филм голям и ако си нисък ще търсиш стъпало! Аз съм 182см и на Йети без 10см поне стъпало не можех да кача и вържа на тавана колело! С 2 колела въртях колата и плътно до бордюр спирах! Другия минус на таванските стойки е, че винаги си седят, а плюса на тия задния капак се демонтират лесно! Да, с теглич са супер, но и такива за монтаж без теглич са ОК! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yeti-то е високо. При О2 няма никакви проблеми. Защо да се скапва боята на тавана? Подложки има под основите и като се захванат - не би трябвало да има проблем с лака над вратите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ето линк към обява (ако не сте намерили още багажници), която пуснах от името на приятел, също със Шкода, но не пише по форумите. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.