Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Софтуер за KKL VAG-COM 409.1


HuKu4a

Recommended Posts

Здравейте колеги. 

Закупих си въпросния кабел за диагностика. Към него на диск има програмата KKL 409.1 (VAG-COM) и драйвери за кабела. Инсталирам драйверите и кабела и всичко е наред. Инсталирам програмата и не тръгва. Причината е че е за 32 битов Windows, а моя е Windows 7, 64 bit. Търсих, свалих няколко други подобни програми и не става. Инсталирах VCDS Lite 1.2, и с нея тръгва. Правя един тест намира си кабела, намира и интерфейса на колата. Следва и първото сканиране. Върти, търси и спира доста рано. Намира грешка в еърбеците:

 

65535 -  Internal Control Module Memory Error

            00-00 -   -

00532 - Shareware Version. To Decode all DTCs

            07-10 - Please Register/Activate - Intermittent

 

, след което спира. Не ми дава да изчистя грешките. Предполагам причината е неактивираната и нерегистрирана програма. Как мога да я активирам или има ли я активирана някъде? Или подобна програма, която да работи с този кабел. Вариант е и преинсталация на Windowsa, ма чак па толко......

Благодаря предварително

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех го от avtodiagnostika.bg. От там ми казаха, че програмата е за 32 бита. 

Преди 7 часа, Izolini написа:

А защо не си пуснеш опцията за работа с 32 битови програми на самия Виндовс?

Как мога да направя тази опция за работа с 32 битови програми, колега Izolini? До сега не съм пробвал и незнам как стават нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има много добро обяснение. Дори да не си на "ти" с компютрите можеш да се справиш. По принцип повечето 32 бит програми си работят на 64 битова седмица, явно тази е по-капризна.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя опит с тези диагностични програми и джаджи е малък , но джаджата , която купих тръгна без проблем с посочената програма (на трлефона). В този случай ако има несъвместимост , то е с Уиндоуса .. прочети на диска readme файлчето да не е правена програмата за Win 10 или по-нов , защото ако е за по-стар на седмицата ще тръгне (поне аз така мисля).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е малко лаишко предложение, но.....ако дискът на компютъра ти е сцепен на C и D например или ако си с  два диска (пък било то и с външен), можеш да си качиш 32 битов Уиндоус на вторият диск и от там да я подкарваш. Пълен невежа съм що се отнася до софтуер, но понеже преди време се  наложи на моят комп да се качат две различни версии на Уиндоус на двата диска, та ми хрумна... А дали наистина ще стане ще кажат по-компетентните колеги ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.