Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Взаимозаменяемост на ламарини на О1 преди и след фейслифт.


icko_blicko

Recommended Posts

Здравейте, взаимозаменяеми ли са калници, врати, преден и заден капак, фарове и стопове на О1 преди и след фейслифт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предни калници - не.

Преден капак - не.

Фарове - не.

Стопове, врати и заден капак - не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врати би трябвало да са съвместими. Заден капак също. Стоповете на комби са еднакви, на хечбек - не. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, PRR написа:

Предни калници - не.

Преден капак - не.

Фарове - не.

Стопове, врати и заден капак - не знам.

Калниците и предния капак пък защо? 

 

Фаровете не, освен ако не се смени бронята и решетката на капака. (между другото вчера видях един бакшиш, който беше сложил от старите фарове на фейслифтова кола, но няма да казвам на какво приличаше изпълнението...) 

Вратите и задния капак са си еднакви. Предните врати на всичките се днакви, задните се делят на хечбек и комби. Стоповете на хечбека също стават, ако се смени и платката с крушките, защото подредбата на светлините е различна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете на фейса са с друга форма, съответно калниците и капака също. Не съм 100% сигурен, но май има разлика и в "гредата" зад маската, но това е много бегъл спомен. 

Та, ако се сменя се сменя всичко - фарове, калници и капак... или нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням всички подробности , но имаше някъде тема на група изследователи превърнали своите О1 преди фейслифта в такива след.

По преднаница помня , че се сменяха комплект броня с греда под бронята и фаровете (мигачите мисля са еднакви) , решетка и куплунзите на фаровете. По задницата на хечбека се сменяха стопове и лайстни под стопоевете .. за другите железа не мога да гарантирам , че са 100% 1:1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та, значи както първоначално мислех, капака е същия - решетката е малко по-различна. Калниците също нямат изменение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се с информация ? Пропуснал съм да уточня че колата е хечбег . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.03.2023 г. at 19:09, niki написа:

Врати би трябвало да са съвместими. Заден капак също. Стоповете на комби са еднакви, на хечбек - не. 

При хечбека стоповете не са еднакви ,но е възможно с леко преправяне да станат.Аз съм сменял,сменя се буксата и лайсната под стопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 22.03.2023 г. at 6:26, Nasko_79 написа:

При хечбека стоповете не са еднакви ,но е възможно с леко преправяне да станат.Аз съм сменял,сменя се буксата и лайсната под стопа.

Фейсовият стоп е с около 8-9мм по-дълъг от стария. За да легне добре в отвора, трябва да се изпили малка част от бронята зад лайсната, а тя от своя страна да се замени или изреже въпросните 8-9мм. Колкото до буксата - и да се закачи без да се преправя, ще работят всички светлини освен тази за мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Rosen Raychev написа:

Фейсовият стоп е с около 8-9мм по-дълъг от стария. За да легне добре в отвора, трябва да се изпили малка част от бронята зад лайсната, а тя от своя страна да се замени или изреже въпросните 8-9мм. Колкото до буксата - и да се закачи без да се преправя, ще работят всички светлини освен тази за мъгла.

Бронята въобще не съм пипал,изрязах малко лайсните с макетен нож,и всичко стана много добре.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Nasko_79 написа:

Бронята въобще не съм пипал,изрязах малко лайсните с макетен нож,и всичко стана много добре.

Може и аз да бъркам, но не успях да ги наместя без да изрежа от бронята. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.