Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тампон на амортесьор


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, трябва ли да се притеснявам за тампона на амортесьора който изглежда така, след като е излезнала от сервиз за смяна на 4 амортесьора, пружини, тампони, лагери и пълният комплект който е необходим.

И дали мога да си ги сменя сам- в смисъл дали е необходимо само да развия гайката която се вижда от горе или не е толкова просто.

Октавия 2003 година

20230318_150919.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, vladkant написа:

Здравейте, трябва ли да се притеснявам за тампона на амортесьора който изглежда така, след като е излезнала от сервиз за смяна на 4 амортесьора, пружини, тампони, лагери и пълният комплект който е необходим.

И дали мога да си ги сменя сам- в смисъл дали е необходимо само да развия гайката която се вижда от горе или не е толкова просто.

Октавия 2003 година

20230318_150919.jpg

Тампона е от долу ,това е чашката която не  позволява на амортисьора да излиза от купето.Но е хубаво да се смени,заради скъсаната гума.Отвива се с лула като едновременно се държи контра в стеблото на амортисьора.

Но както е писал колегата,ако причината за скъсването на гумата е в сервиза отивай да си го оправят.

Ако не се отвие по посочения начин,може да пробваш с гайкиверт.

Успех!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоговор от сервиза-" ми то това си е старото..."

На 27.03.2023 г. at 10:19, zloQQ написа:

Аз бих се върнал в сервиза, особено щом са пипали баш там...

....в последно време не мога да попадна на читав сервиз.....за съжаление заради цените.

Но, както са казали- евтиното излиза скъпо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чашката би трябвало да се продава с амортисьора, или поне с някои марки, или пък в комплект с тамопона и лагера, а дори и да е като отделна част, е редно да я бяха сменили, като е в такова състояние... 

Би трябвало да няма проблем с развиването, щом скоро е развивано там. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и аз мисля че трябва да е комплект, при положение че съм казал да се смянава от- до....

Да, по магазините я има и като отделна част, но всеки има различни разбирания за пълно и комплектно сменяване на чаркове......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.