Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предна дясна врата


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, някой знае ли как се отваря врата? 

Вчера бях в колата и бях заключил вратите от бутона за заключване, реших да отключа само предна дясна като дръпна лостчето отвътре, при опита да отворя се усети все едно жилото се скъса. Отключих колата от копчето за да мога да я отворя отвън, оказа се че и от вън дръжката не работи.

Палчето се вдига и сваля, но не отваря нито отвън нито от вътре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вратата размисли- отвън се отвори, след няколко отключвания и заключвания с бутона и дистанциното на ключа. За сега не мога да си обясня защо отказаха едновременно и вътрешната и външната дръжка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори я и виж какво се е случило. Принципно, О1 имаха блокировка срещу кражба, която точно това прави - блокира вратата и няма отваряне нито от вътре, нито от вън.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно това се е случило за да не отвори ни отвътре ни отвън...

Но, както предполагах и се молех, се оказа скъсано жило....

На тоз вятър ( за Обеля говоря), не си е работа да се разглобява сега....ама вратата ми трябва ?

20230328_115044.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа.....поръчах жило, след два часа беше в магазина, отидох, взех го и бегом обратно да сглобявам вратата. Наложи се частично сваляне на бравата, казвам частично защото нямах подходящ инструмент с който да издърпам връчицата която е закачена за външната дръжка. След като успях да сложа желато на място и сглобих обратно бравата, пробвах няколко пъти дали заключва и отключва нормално. Всичко беше Ок, малко тегаво вървеше бравата но нямаше никакви ядове, при положение че я движех с отверка.....и, затварям вратат преди да сложа кората за последна проверка, и вратата не иска да се отвори.....всичко се движи- жило, дръжката отвън, палчето на горе на долу....но вратата е като залепнала.....

Отключвах и заключвах с дистанционно, с копчето от вратата, палчето натисках и вдигах- вратата не мърда.....

Преди сменях на шофьорската, такива ядове не съм имал!

Почвам да се замислям за вариянт Б-отварям я с флекса, после при Италиянеца оборудвана врата и туй то.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отказала ти е бравата,не е от жилото.Ако я излъжеш случайно да се отвори ,изключи буксата от бравата и така докато си купиш друга брава ще работи ръчно като едно време на ладата

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тая гад (палчето което се дърпа от дръжката отвън), нещо беше зациклила и заклинила и заради нея вратата беше блокирала и не се отваряше.

Проблема е решен и вратата заедно със жилото са оправени.

Благодаря на всички отзовали се ?

20230329_122408.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, vladkant написа:

Проблема е решен и вратата заедно със жилото са оправени.

 

И защо е блокирала. Каква е причината да блокира. Как реши проблема.

Да не стане така, да си оправил следствието, а не причината, и след време пак да се озовеш в същата ситуация.

Нещо не си достатъчно подробен и в същото време полезен за четящите с евентуално бъдещ такъв дефект. ;)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че някъде някакси съм заклинил палчето което се дърпа с дръжката отвън, защото когато слагах жилото, разкачих бравата само от винтовете, но не и от дръжката. Така разкачена, бравата висеше на връвчицата която дърпа лостчето, а там има и една пластмаса която е подвижна (вижда се на снимката), може и тя да е участвала в цялата ситуация.

Няколко пъти ръчках с отверка, опитвайки се да отворя вратата без да дърпам жилото или външната дръжка. Явно докато съм ръчкал с отверката съм наместил нещата. 

Не се сетих да снимам преди да ръчкам, за да видя разликата, но въобще не предполагах че там ще е проблема....по скоро мислех че бравата е тотал....

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.