Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чуденка за двигател


баш майстора

Recommended Posts

Здравейте,

Дойде време да се разделяме с настоящото возило (О2 FL 1.6 MPI комби 2012) и обмислям да си взема О4 комби. Понеже бюджета не е безграничен, вариантите ми са 1.0 или 1.5, ниво на оборудване амбишън или бизнес. Чуденката ми е за 1-литровия мотор - слизам от 102 коня (няма да коментирам колко от тях са останали след 10 години) така че съм наясно че колата ще е далеч от "бегачка", но да не е пък съвсем без душица. В Еуратек нямаха тестова такава и нямаше как да я покарам за да преценя сам. Със сигурност 1.5 е за предпочитане, но пък и разликата от 5 000 лв. не е малка за моя джоб.

Ако някой е карал 1.0 бензин, ще съм благодарен ако сподели впечатления. Ако пък някой (софиенец) реши да ми покаже такава (О3 със същия мотор също е вариант)... ще ми направи неоценима услуга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло единственият плюс на базовия двигател е цената за закупуване но повярвай разликата е пренабрежимо малка на базата на минусите които има 

1 три цилиндъра е 

2 разликата в разхода спрямо 1.5 каталожно е едва 0.2 л/100

3 пълният товар на колата е 1900 кг струват ми се малко 115 кс 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си причинявай това с 3 цилиндровия двигател. Имам малък опит с такъв мотор на Фабия 3, къси са като на дизел до 3та предавките, затова оставаш с илюзията, че има тяга поне в началото. Но като шашав превключваш нонстоп! Като трябва да караш на извънградско, тотална трагедия, не може да набере на 4та, на 5та забрави (тая Фабия е 95кс мисля с 5ст кутия, ФЛ на няма 2г от производство е в момента)! Трака на умряло от ден първи, все едно ще мята верига. 

От друга страна 1.5тси е супер икономичен, здрав, надежден и пъргав мотор! Ще се возиш с кеф и ще си караш прилично, без да се тормозиш за изпреварвания, губене на скорост на изкачвания на магистрала и няма да мислиш колко багаж ще сложиш преди да тръгнеш, за да не караш с ТИР-ове по баирите! На вторичния пазар ще се продаде, докато тая 1.0тси, ще чакаш някоя баба да хване джакпота, за да ти се махне от главата. 

 

Погледни 1.6тди суперб 2 - на 2ричния пазар си седят с месеци на обява дори и сега, когато има повече търсене, отколкото предлагане. Запазени, добре оборудвани и поддържани - но!?! 2.0тди читав екземпляр се продава веднага!

 

Не мисля, че ще намериш някой във форума, а вероятно в БГ да има около 1% сгрешили с 1.0тси на октавия (3 и 4)!

 

Редактирано от b3lq7a
  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз съм с 1,5 TSI с DSG и при последното ми ходене в Турция направих 951 км с един резервоар и беше изразходвала 46,2 литра, заредено на тамошен Шел и разходът е 4,9л на 100км.

Направо не е за вярване...

Редактирано от anttonev
  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.