Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Check plate number lighting


The Best Forman

Recommended Posts

IMG_20230423_153539.thumb.jpg.3a074267b3acf1d7936eff88adf31134.jpg

Та светна чека , проверих , лявата не свети. Почукнах , тръгна и като ги свалих - виждате в какво състояние са вътре. За капак пинчето на единия плафон остана в буксата и доста трудно го извадих.

Самите плафони се свалят лесно - първо ги раздвижвате вляво-вдясно , след което се натискат наляво плътно и се повдига десния край и плафона е вън , но подложката на номера пречи , та е добре да го няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На О3 и на Ф3 така стават. За това - минаваш през Жорката да ги смени с ледове, които не ръждясват. А дори може да се сдобиеш и с камера в единия "плафон" и да си гледаш назад чат-пат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при Румстър е така, даже по-зле. При мен е абсолютна чистота, а плафоните са сменени с ледове мнооого отдавна лично от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ghost_rider написа:

Сега вече ми вярваш за ръждата, нали? 

Патина (ако трябва да сме коректни) .. и да познаваме с нея от втората година :)

Чудно ми е с какви железа са правени старите .. разглобявам фарове на близо 30 години и няма петно от каквато и да е корозия , а ПВЦ изолацията на жиците още е свежа , но явно колите правени от дизайнери са такива ?

Велко , на какво да я включа таз камера , трябва и медия да сменям.

За сега си поръчах нови , а тези ще реставрирам (има мегдан).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите плафони се опитах да ги сваля, преди време, но не успях. Сякаш са залепени с прозрачно, двойно залепващо тиксо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и моите не тръгнаха веднага , но с леко разклащане , отлепиха ... под тях има действително някакво фолио , което май помага да държи влага и ръждясва ръба :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, защото тръгнаха да се напукват плафоните и не продължих с опитите. Картинката и при мене сигурно ще е същата, ще трябва да се подменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, sando2 написа:

Ясно, защото тръгнаха да се напукват плафоните и не продължих с опитите. Картинката и при мене сигурно ще е същата, ще трябва да се подменят.

Може да си помогнеш с пластмасова щангичка , да ги отлепиш от капака .. оригиналните имат гумена периферия и може да се е вулканизирала за капака.

Аз за сега вързах гащите с два заместителя , че не ми се чака в ЕураТек , но по-натам като оправя ръждата , ще взема още един оригинален (единия ще мога да спася) и ще ги лепна със силикон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.Моята е с лед ламБи на номера от завода? 11.2016 е произведена и е "селекшън", нямам дори парктроник отзад. Не съм поръчвал да е с такива, взех я налична от магазина. Твоята не е ли същото поколение? 

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Typi_taratajki написа:

Хм.Моята е с лед ламБи на номера от завода? 11.2016 е произведена и е "селекшън", нямам дори парктроник отзад. Не съм поръчвал да е с такива, взех я налична от магазина. Твоята не е ли същото поколение? 

Почти година преди твоята .. намерих бележка с баркод изпаднала при смяната на еърбег от 20.01.2016 .. знам , че лед подсветката за Фабия и Рапид излиза при фейслифта , инак не пречи да се мине - инвестицията е около 27 лв. за лампи в ЕураТек , но трябва да се прекодира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.