Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Aliexpress - сполучливи и несполучливи покупки!


Recommended Posts

Преди 1 час, The Best Forman написа:

такива 120 -ови педали не ги разбирам

Моля?! :)

Педалите, ха-ха, са висящи и стоящи. На 120 и Супърб 2 са стоящи. Или "на пода", както пише неподготвения в статията:

 

"Висящ" или на пода педал за газта.

   Към днешна дата най-разпространения вариант на педал за газта в един автомобил е т.нар. "висящ" вариант. При по-старите автомобили тенденцията е точно обратната. Когато педалът за газта е механичен, конструкторите изхождат от факта, как е разположен двигателя. В този случай ергономиката невинаги е водеща при избора на закрепване.

При компактните автомобили най-често се избира "висящ" вариант, а при по-големите автомобили - такъв на пода. В наши дни обаче почти всички нови автомобили са с електронен педал на газта и за производителите е все едно как ще е разположен. Поради тази причина на първо място се гледа ергономията и практичността. А последното е в полза на "висящият" педал.

Има обаче марки, като BMW и Porsche, например, които държат на традициите си и продължават да монтират педала за газта на пода. Масовите марки обаче предпочитат "висящия" педал, но и сред тях има изключения (например, някои модели на Mazda и Volkswagen). В заключение ще кажем, че по-рано е избиран вариант, който да е максимално опростен и евтин.

Днес, педалът за газта на пода обаче все още се счита за признак на престиж, но електронната му версия може да се монтира и по двата начина. Това не се отразява на цената. Някои от производителите смятат, че от гледна точка на анатомията на човека, педалът на пода е по-добър вариант, но пък е по-непрактичен. На пода се събира много влага, кал и мръсотия и затова повечето избират "висящият".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропусна Москвича с изключителния стоящ педал и вилкова система пълна с луфтове и единствения вариант да му подадеш пълна газ беше с палец на карбуратора ;)

Посипвам си главата с пепел ... на трактора бил висящ педала , но вилките и щангите няма да ги забравя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, The Best Forman написа:

Пропусна Москвича

Говорим за Шкода все пак. Ще стане спам. И Лада е с висящ педал, но пък ЗиЛ е със стоящ. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, joro-120L написа:

Говорим за Шкода все пак. Ще стане спам. И Лада е с висящ педал, но пък ЗиЛ е със стоящ. :)

Всъщност на някои Лади е хем висящ, хем с вилка закрепен за пода. Баща ми беше премахнал това закрепване за пода от хигиенна гледна точка, за да не се трупа кал и да гние пода. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ghost_rider написа:

Всъщност на някои Лади е хем висящ, хем с вилка закрепен за пода.

Не знам кои са.

 

609cfb4b-e792-4b00-8257-0818ace75242.jpg.fe19a989515f0200d61cd20117b7cbe2.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, с Шкода Октавия 2018 съм и реших да купя едни цветни габаритчета за плафоните които са при краката, взех едни от един магазин за авточасти, но щом запаля колата изгасват. Спрях се на едни от AliExpress, но дали и те ще са със същия проблем и има ли някакво друго решение??

C54552A9-FA8A-4356-83A7-19384E45FFF7.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.04.2023 г. at 22:15, mykacu написа:

✅ Бяха ми се изгубили няколко от оригиналните капачки на болтовете и случайно видях тези, които ми се сториха без пари и пробвах. 
След монтаж не мога да разгранича оригиналните от тези.

https://www.aliexpress.com/item/4001276751469.html

 

Screenshot 2023-04-24 at 22.13.28.png

Кой цвят си взе? Чудя се между тоя най-тъмния и средния? Кой е близък до оригиналния? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, djaner1999 написа:

Здравейте, с Шкода Октавия 2018 съм и реших да купя едни цветни габаритчета за плафоните които са при краката, взех едни от един магазин за авточасти, но щом запаля колата изгасват. Спрях се на едни от AliExpress, но дали и те ще са със същия проблем и има ли някакво друго решение??

C54552A9-FA8A-4356-83A7-19384E45FFF7.png

Мисля, че трябва да са съвместими с canbus, за да не дават грешка! Тези не са! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, b3lq7a написа:

Кой цвят си взе? Чудя се между тоя най-тъмния и средния? Кой е близък до оригиналния? 

Средните - Grey

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.04.2023 г. at 22:15, mykacu написа:

✅ Бяха ми се изгубили няколко от оригиналните капачки на болтовете и случайно видях тези, които ми се сториха без пари и пробвах. 
След монтаж не мога да разгранича оригиналните от тези.

https://www.aliexpress.com/item/4001276751469.html

 

Screenshot 2023-04-24 at 22.13.28.png

 

Това са възможно най-добрите капачки за болтове. Отначало имах черни, но реших, че хрома ще си отива повече предвид сивият цвят и хромираните детайли по колата ми. Махнах черните китайци и си поръчах хромирани от местен сайт. Изглеждаха същите, произведени в България. Пълен боклук бяха. Люпеха се, страшно трудно се слагаха и още по-трудно се махаха. А бяха 12-13 лв. комплекта. От 4 години съм с хромираните от Китай. Изглеждат като чисто нови, нито веднъж не ми се е случило да падне някоя.

 

Другата ми супер успешна покупка е вентилационният отвор за задните седалки. Колата я взех с почупен. В Еура Тек ми дадоха цена от 400 и нещо лева и 30 сни доставка. От Алито го взех за около 30-40 долара.

Screenshot_20230506_074148_Samsung Internet.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 24.04.2023 г. at 22:00, mykacu написа:

Към ✅ сполучливи бих добавил допълнително отделение подлакътник за Octavia 3. Помага ми да намирам по-лесно по-често използваните дребни неща. Има добро гумено покритие на дъното. Като малък недостатък е, че леко играе, но с един-два пласта кабелна лента заспива.

https://www.aliexpress.com/item/32268828314.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.49.31f51802Uf92nx

 

Screenshot 2023-04-24 at 22.00.11.png

Пристигна за норматив в локалния пощенски клон, точно 14 дена от поръчката. Изработката е добра, пластмасата е солидна, има си и гумена постелка да не дрънкат вещите поставени върху нея. 

 

@mykacu може ли снимка да видя как си го играл с лентата? 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.05.2023 г. at 18:40, b3lq7a написа:

може ли снимка да видя как си го играл с лентата? 

Заповядай, с леко забавяне. Мисля, че от едната страна сложих два слоя от текстилната лента и обира луфтовете достатъчно добре. 

IMG_6597.jpeg

IMG_6596.jpeg

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ви кажа, че този лек луфт не е от лоша изработка, а се прави за се вади без усилие в движение, ако трябва да ровиш под него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Izolini написа:

Само да ви кажа, че този лек луфт не е от лоша изработка, а се прави за се вади без усилие в движение, ако трябва да ровиш под него.

Конус е формата и няма да има проблем с ваденето. По-скоро при затворен подлакътника натиска рафтчето и няма как да тропа. Това им е била причината да не го мислят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.