Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Bluetooth модул на мултимедиа


Recommended Posts

Здравейте, наскоро си взех Шкода О3 2015г и имам проблем с Bluetooth-а. В редки случаи (2 от 10) всичко работи перфектно - телефона се свързва, слушам музика и провеждам разговори без никакви проблеми. Но през останалото време мултимедиата се държи все едно няма Bluetooth и изписва "Telephone not available" при опит за достъпването му (натискане на бутон "PHONE"). При хард рестарт на мултимедиата (след запалване или продължително задържане на бутона за включване/изключване) попадам в една от посочените две ситуации и в случаите, в които си работи ОК, работи без прекъсване до следващият рестарт. Явно при инициализация на мултимедиата или открива Bluetooth молул или не. Изглежда ми, че има слаба връзка (конектор) или самия Bluetooth модул е проблемен. Някой може ли да ме насочи къде се намира Bluetooth модул-а и какво мога да направя в тази ситуация? Мултимедиата е разделена на две части - едната е тази от снимката, а другата се намира в жабката.

 

PXL_20230428_113027129_2.jpg

Редактирано от Synchronize
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задръж 10 секунди пауър бутона да се рестартира с логото. Ако не, ъпдейт на фърмуера. Блутута е в медията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със задържането на пауър бутона не променя нещата... Къде мога да намеря файловете за ъпдейт на фърмуера? На снимката се вижда информацията за хардуера, както и текущата версия на софтуера.PXL_20230430_063013174.thumb.jpg.e2720323fcb13f4aa718fe36d3901b4b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте група, скоро смених оригиналното радио с мултимедия Junson car play, всичко пасна перфектно.Имам въпрос как мога да използвам оригиналния Bluetooth за разговори, понеже на новата медия е вграден и звука не е много качествен. Намирам с телефона ВТ Skoda и се връзвам но когато набера номер няма звук през колоните инъче изписва на таблото номера с който съм се свързал.

20231208_133503.jpg

Screenshot_20230723_113735_Photos.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак не можеш да го ползваш. Монтирай си външният микрофон, който си зарязал в кутията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нямаш ли тая 20 пинова букса в комплекта? За сефте виждам да я няма. Нещо бюджетно си поръчал май?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нямаше в комплекта.          Оказа се, че когато се вържа към  оригиналния bluethoot микрофона работ и ме чуват много добре но през колоните няма звук, което е странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

При мен също много зле ме чуват, избягвам да говоря през мултимедията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Screenshot_20240219_074933_AliExpress.thumb.jpg.78ed13c44b9f92e144c2ead7a0b659f4.jpg Добавих този филтър на външния микрофон няма околни шумове но ме чуват много слабо при разговор, все едно съм на 5 м. от микрофона.Опитвам се да намеря някаква настройка за усилване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес приключих с драмите от много човъркане "китаеца" спря😔, върнах си оригиналното  радио и всичко е супер.Приключвам с експериментите от оригиналното по-добро няма.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.