Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda SuperB 2 ,2010 2.0 disel 140к.с. 103 kw автоматик DSG 6 двигател BMP


Recommended Posts

Здравейте на всички 

ОТ миналата година съм собственик на Супер Б , 1ви собственик в БГ. При шофиране със 120/130 и смяна от ръчни скорости към автоматични изписа проблем в ДВГ започна едно тропане и спрях веднага в аварийната .. и както си му е реда с репатрак директно в сервиз. Майстора каза ,че е счупила колянов вал. Закупих работещ двигател с код BMP само че от пасат , събраха двигателя и дойде ред да стартираме двигателя . Старт и ДВГ работи шумно на 3 цилиндъра  и скоростната кутия свири ,преди да стигнем до сервиза нямаше проблем със скоростите ,,,... след като я закачиха на комп ,азаха че има проблем с дюзите . Закарах да замерят помпа дюзите  на  BOSCH в Македония ,оказаха се че са здрави .Единствено смениха два пръстена като всичко излезе 90лв  и казаха че дюзите са перфектни. След монтирането на дюзите няма промяна в поведението на ДВГ  . Какъв може да е проблема ? Защо при влизането в сервиз няма свирене на скорости , а след монтажа на следващия двигател има свирене ? Някъде четох че след този тип процедури е хубаво да се  рестартира компютъра за да изчисти грешките  . Трябва ли при инсталирането на новия ДВГ да се препрограмира компщтъра ,номера на дюзите и прочие моля за съвет ,че се набиват хиляди левове и съм до никъде ! 

Става въпрос за област Благоевград ! Ако може и да ме посъветвате и за точните майстори !Благодаря  !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еуратек в Благоевград казват, че били добри. Знам, че вероятно е по-скъпо там, но защо не ги ползваш? Все пак имат опит и знания. Успех и дано не се налага да се разделяш отново с големи суми.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 23 минути, zloQQ написа:

Еуратек в Благоевград казват, че били добри. Знам, че вероятно е по-скъпо там, но защо не ги ползваш? Все пак имат опит и знания. Успех и дано не се налага да се разделяш отново с големи суми.

Oтносно Еуротек Благоевград намирам много противоречиви мнения ,затова не съм ги ползвал. Перфектния семеен автомобил . Няма значение сумите ,въпроса е да се оправи защото 40 дни ходя давам пари и нищо !

Редактирано от proykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, автомобила наистина е страхотен. Аз мисля, че е добре да се допитате до тях за възможна адаптация на кутията към двигателя или там, каквато е процедурата. Мисля, че човешки разговор би бил от полза.

Странно като цяло звучи, да счупи колянов вал. Не казвам, че не е така, но...скоростите провериха ли, нещо за тях дали казаха? Снимки дали са направили на вала? Двигателя с периферията ли го взехте или прехвърлихте всичко от стария? Предполагам, че доста неща имат значение. Не всеки ден се случва да се счупи колянов вал...

Не съм знаещ - признавам си, просто разсъждавам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, zloQQ написа:

Да, автомобила наистина е страхотен. Аз мисля, че е добре да се допитате до тях за възможна адаптация на кутията към двигателя или там, каквато е процедурата. Мисля, че човешки разговор би бил от полза.

Странно като цяло звучи, да счупи колянов вал. Не казвам, че не е така, но...скоростите провериха ли, нещо за тях дали казаха? Снимки дали са направили на вала? Двигателя с периферията ли го взехте или прехвърлихте всичко от стария? Предполагам, че доста неща имат значение. Не всеки ден се случва да се счупи колянов вал...

Не съм знаещ - признавам си, просто разсъждавам...

Взех гол двигател и прехвърлих всичко от стария .Скоростите не са пипани за момента . .няма снимки на вала... утре ще ходя да взема колата  и стария двигател ,след което ще ходя на диагностика за ВАГ да видим какво ще кажат ... незнам каква е процедурата двигател скорости компютър синхронизация ... аз също не съм компетентен и затова търся инфо ... преди време на друг автомобил докато не му пренаписаха кодовете ДВГ работише на много зле ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема в компютъра, нито в адаптация на каквото и да е. Механичен е, вероятно. Ревизирахте ли втория двигател? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Pepino написа:

Не е проблема в компютъра, нито в адаптация на каквото и да е. Механичен е, вероятно. Ревизирахте ли втория двигател? 

 

Смисъл как да бъде ревизиран 2рия ДВГ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Pepino написа:

Да го проверите чрез сваляне на картера и капака на главата. 

Днес заведох колата в следващ сервиз в петък ще имам информация какво се случва. Главата е отваряна за картера незнам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.