Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Като запаля колата и потегля като подам газ колата не реагира на газта първите 5 секунди!


Ppetrow02

Recommended Posts

Здравейте колеги като запаля и потегля при подаване на газ колата се замисля 5 секунди и след това тръгва изведнъж , стоп машинката ми не работи и светят стоповете постоянно и не ми работи темпомата и двете работи станаха вчера на един път но не мисля ,че има общо стоп машинката с вървежа .... прави то само като изгася и запаля 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам точно на стоп машинката. Откачи я и пробвай без нея. Почти съм сигурен, че колата ще върви нормално, но няма да имаш темпомат, АБС и други екстри. Всички те разчитат на работеща машника.

А какво общо имат - електрониката следи както газта, така и спирачката. При натисната спирачка и газ, умишлено не се подава газ, приемайки, че по-важното е колата да спре, отколкото да тръгне. От гледна точка на сигурността, това е правилния подход.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, PRR написа:

Залагам точно на стоп машинката. Откачи я и пробвай без нея. Почти съм сигурен, че колата ще върви нормално, но няма да имаш темпомат, АБС и други екстри. Всички те разчитат на работеща машника.

А какво общо имат - електрониката следи както газта, така и спирачката. При натисната спирачка и газ, умишлено не се подава газ, приемайки, че по-важното е колата да спре, отколкото да тръгне. От гледна точка на сигурността, това е правилния подход.

Благодаря колега за точния отогвор! Утре ще пробвам ,че голям дъжд се проля днес !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR е прав. Лично съм правил опити докато ускорявам, без да връщам газта да чукна леко спирачка с левия крак преди завой и изведнъж газта "умира" за няколко секунди. 100% има връзка. Стоп машинката ти е 15-20 лева и се сменя с голи ръце. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, ghost_rider написа:

@PRR е прав. Лично съм правил опити докато ускорявам, без да връщам газта да чукна леко спирачка с левия крак преди завой и изведнъж газта "умира" за няколко секунди. 100% има връзка. Стоп машинката ти е 15-20 лева и се сменя с голи ръце. 

Гледах ,че е лесно от снощи ме хвана температура и не иска да ме пуска нещо,като се пооправя ще я сменя!

IMG_0917.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, Ppetrow02 написа:

Гледах ,че е лесно от снощи ме хвана температура и не иска да ме пуска нещо,като се пооправя ще я сменя!

IMG_0917.jpeg

Свалих машинката обаче продължават да светят стоповете и като тръгна на първа да я спира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, значи проблема не е стоп машинката, а на друго място. Докато не "загасиш" стоповете, ECU-то ще си мисли, че си на спирачка. А и е притеснително, защото означава, че имаш някъде късо...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, PRR написа:

Така, значи проблема не е стоп машинката, а на друго място. Докато не "загасиш" стоповете, ECU-то ще си мисли, че си на спирачка. А и е притеснително, защото означава, че имаш някъде късо...

 

Не знам къде да търся проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога го прави? Т.е. от кога не гаснат стоповете? И какво го е предизвикало? Удар, работа по двигател/купе, друго? Това ще те насочи към евентуалната причина. Като цяло стоп машинката има два прекъсвача. Единия е за самите стопове, другия за ECU-то. По спомен, дори са направени така, че при натискане леко да се "разминават", т.е. първо да разбира ECU-то и след това да светне стопа (или беше обратното). Така има и известен контрол, ако нещо се счупи. И, да се върнем на темата, ако машинката е откачена, а стоповете продължават да светят, то веригата е затворена някъде по трасето и трябва да се намери. От разстояние и без уреди си е хвръляне на боб. Но, както писах по-горе, ако си правил нещо, е възможно там да е станала "белята".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, PRR написа:

Така, значи проблема не е стоп машинката, а на друго място. Докато не "загасиш" стоповете, ECU-то ще си мисли, че си на спирачка. А и е притеснително, защото означава, че имаш някъде късо..

Пепи, не е реплика към теб. Да ми се изяснят някои неща.

След стоп машинката/не съм пипал там, не съм я и виждал даже/ предполагам тръгват две отделни вериги. Към ЕКУто и към стоповете. При разкачени кабели от стоп машинката, приемаме че стоповете могат да останат да светят, но да има чак такова късо и между двете вериги, хем да светят стопове, хем и захранване към ЕКУ, нещо ми идва в повече. И всичко това трябва да е окъсило едновременно някъде след стоп машинката с някакъв захранващ + или -. Тоест, в зависимост какво е захранването на стоп машинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

От кога го прави? Т.е. от кога не гаснат стоповете? И какво го е предизвикало? Удар, работа по двигател/купе, друго? Това ще те насочи към евентуалната причина. Като цяло стоп машинката има два прекъсвача. Единия е за самите стопове, другия за ECU-то. По спомен, дори са направени така, че при натискане леко да се "разминават", т.е. първо да разбира ECU-то и след това да светне стопа (или беше обратното). Така има и известен контрол, ако нещо се счупи. И, да се върнем на темата, ако машинката е откачена, а стоповете продължават да светят, то веригата е затворена някъде по трасето и трябва да се намери. От разстояние и без уреди си е хвръляне на боб. Но, както писах по-горе, ако си правил нещо, е възможно там да е станала "белята".

Сменях си динамото на скоро но не виждам връзка не знам !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Ppetrow02 написа:

И също така като покарам малко ми изключва само ESP

Аз съм изкарал друга не стоп машинката тази синята съм изкарал ,защото без да махам кората бърках . а синята за къде ще е била?

IMG_0935.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната е на съединителя, другата на спирачките. 

Сега, като махна и тази на спирачките, нещата оправиха ли се?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

Едната е на съединителя, другата на спирачките. 

Сега, като махна и тази на спирачките, нещата оправиха ли се?

 

Да изгасна всичко поръчал съм я чакам да дойде !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

Едната е на съединителя, другата на спирачките. 

Сега, като махна и тази на спирачките, нещата оправиха ли се?

 

Да изгасна всичко поръчал съм я чакам да дойде !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Ppetrow02 написа:

Аз съм изкарал друга не стоп машинката тази синята съм изкарал ,защото без да махам кората бърках .

 Все си мислех, че има неразкачени кабели.

 

Преди 17 часа, joro-120L написа:

При разкачени кабели от стоп машинката, приемаме че стоповете могат да останат да светят, но да има чак такова късо и между двете вериги, хем да светят стопове, хем и захранване към ЕКУ, нещо ми идва в повече.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.