Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

В турбото ли е проблемът?


Пан

Recommended Posts

Октавия 1, Тур, 1,9, 90 кс. 2005г. Днес усетих че при рязко ускорение при изпреварване се чува свистящ звук, който изчезва при равномерно каране, а и мощността на колата като че ли се намали. При едно такова ускорение светна лампичката за повреда в двигателя. Веднага спрях, огледах всичко, долях малко масло, проблемът си остана. Намирах се на 45 км от дома, колата работеше нормално при ниски скорости и реших, че проблем има в турбото и мога да карам така до вкъщи.  Прибрах се нормално със 70-80 км/ч, оставих я пред блока и утре ще я карам на стенд. Вечерта запалих отново, (двигателят беше изстинал) лампичката за двигателя угасна. Подкарах я внимателно, после по-бързо, излязох от града - никакви проблеми, но не исках много да я настъпвам. Не разбирам от тия двигатели, но вероятно става нещо с турбото? Може ли някой да ме ориентира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да се закачи на диагностика и ще си каже, къде е проблемът, защото check engine светва за много неща. Звучи като пробив в турбо пътищата. Хубаво е да се проверят за скъсани маркучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаша ти го е казал,имаш скъсани турбо пътища.И когато дадеш газ изпуска налягане през пробива.Вероятно свистенето е отпред в дясно ,търси там.Успех!!!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или проверери актуатора на турбото. Поставен е на кофти място и гние. От моя беше останало само гумената мембрана, металната куруба беше изгнила и я нямаше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се. Оказа се разхлабена скоба и изаден маркуч. Не се наложи проверка на стенда. Но все пак ми препоръчаха след време да сменя турбото - стареят бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.06.2023 г. at 22:21, Пан написа:

Октавия 1, Тур, 1,9, 90 кс. 2005г.

и това:

На 20.06.2023 г. at 10:08, Пан написа:

Но все пак ми препоръчаха след време да сменя турбото - стареят бързо.

как да го разбираме?

За мен 18 г. си е бавно стареене на турбото.

?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.