Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на правилно масло Шкода Октавия 2012г. 2.0 140к.с DSG TDI


Recommended Posts

Здравейте, колеги! 

Нов собственик съм на Шкода Октавия 2012г. 2.0 140к.с TDI DSG. Моля, бихте ли споделили мнение относно правилното масло за този двигател? Тези дни ѝ сипахме Тотал 5w40, но от доста места дочувам,че не е препоръчително. Извинявам се , ако вече има такава тема и отварям нова. 

Благодаря Ви предваритвлно! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да отговаря по спецификация на двигателя. Не помня 504.00 или 507.00 или и двата варианта ставаха... Иначе, дали ще е 5/40 или 5/30 - почти няма значение. Аз лично предпочитам пълна синтетика.

Безаварийно ползване на автомобила! Чудесен избор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, колега. Първите ми впечатления за автомобила са отлични! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Крис - 5W30 е правилното Двигателно масло, като трябва да отговаря на "VAG"-Спецификацията "504.00/507.00". Гледай да е Оригинално, без значение марката, че има ментета. Не го ползвай повече от 10.000 Километра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако DPF е опериран няма никакъв смисъл от 5W30. Идеално си е с 5W40 Аз обаче хич не съм фен на Тотал, в един сервиз сипаха на две от служебните ми колите такова и започнаха да го ядат, а преди това не пипаха.

За смяната на 10к км - ясно е, че не е ясно на колко километра е колата. Поне @Крис не е написал нищо по въпроса. Ако е половин милионник (за 10 години в нормална държава вероятно е поне на 40 хиляди) съм съгласен. Ако е с доказана история от България и е на половината на тези километри - може и на 15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.